Çözüldü Python dosyaları exe iken virüslü görünüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

toprakcanakyapi

Kilopat
Merhabalar,

Python ile yazdığım kodları exe haline çeviriyorum ama boş bir dosyayı yani sadece ekrana "merhaba" yazan bir şey olsa bile "generic. Trojan. Malicious. Dds" adında virüs buluyor. Pyinstaller ile çevirme işlemini gerçekleştiriyorum taramayı ise Kaspersky ve Malwarebytes ile yapıyorum, Kaspersky herhangi bir sorun bulamazken Malwarebytes bahsi geçen virüsü buluyor. VirusTotal ile tarattığım zaman 6 adet virüs bulduğunu söylüyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Python'u EXE haline getirmen güvenlik yazılımları tarafından anormal karşılanabilir. Zira bu şekilde paketlenip dağıtılan zararlı yazılımlar mevcut. Benzer tekniği kullandığın için haliyle imzayı görür görmez basıyor zararlı damgasını temiz olmasına rağmen.

Çözüm ne mi? EXE haline getirmemek. Veya paraya kıyıp kod imzalama sertifikası almak. Değer mi, emin değilim.
Python'u EXE haline getirmen güvenlik yazılımları tarafından anormal karşılanabilir. Zira bu şekilde paketlenip dağıtılan zararlı yazılımlar mevcut. Benzer tekniği kullandığın için haliyle imzayı görür görmez basıyor zararlı damgasını temiz olmasına rağmen.

Çözüm ne mi? EXE haline getirmemek. Veya paraya kıyıp kod imzalama sertifikası almak. Değer mi, emin değilim.

Çözüm

Peki bahsettiğim virüsün bir zararı olur mu?

Peki bahsettiğim virüsün bir zararı olur mu?
Hayır, senin programında zaten zararlı yazılım yok. Tertemizdir.

Sadece antivirüsler şüpheli gözüktüğü için zararlı diyorlar. Yani bir problem yok.

Geri
Yukarı