Python dosyasına nasıl hard encrypt atılır?

balkann

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Python'la bir şey kodladım fakat içeriğinin görünmemesi lazım bunu nasıl açılmayacak şekilde encryptlerim? Base64+marshal+zlib aynı anda bastığımda yine de güvenemiyorum.

Amacınız obfuscating ise Python en kötü seçimlerden biri. Eğer bu kodu yayınlayacaksanız koda erişilememesi için pyinstaller yerine nuitka ile yürütülebilir dosya oluşturabilirsiniz. Ayrıca base64 şifreleme ya da obfuscating yöntemi değil, sadece bir ikili değeri URL-Safe yapmayı sağlayan bir tür çevirici. Marshalın da (python modülünü bahsettiğinizi varsayıyorum) şifreleme ile alakası yok. Kendisi sadece Python kod objelerini baytkodlarına çevirip dump ya da kod objelerini baytkodlarıyla load etmeye yarar. Zlib de sadece bir sıkıştırma kütüphanesi. Gerçekten bir içerik şifreleme yöntemi istiyorsanız, AES gibi simetrik şifreleme algoritmalarını inceleyebilirsiniz.

Amacınız obfuscating ise Python en kötü seçimlerden biri. Eğer bu kodu yayınlayacaksanız koda erişilememesi için pyinstaller yerine nuitka ile yürütülebilir dosya oluşturabilirsiniz. Ayrıca base64 şifreleme ya da obfuscating yöntemi değil, sadece bir ikili değeri URL-Safe yapmayı sağlayan bir tür çevirici. Marshalın da (python modülünü bahsettiğinizi varsayıyorum) şifreleme ile alakası yok. Kendisi sadece Python kod objelerini baytkodlarına çevirip dump ya da kod objelerini baytkodlarıyla load etmeye yarar. Zlib de sadece bir sıkıştırma kütüphanesi. Gerçekten bir içerik şifreleme yöntemi istiyorsanız, AES gibi simetrik şifreleme algoritmalarını inceleyebilirsiniz.
Teşekkürler hocam dediklerinizi uyguladım. Exe dosyasına herhangi bir ek koruma ekleyebilir miyim?

Amacınız obfuscating ise Python en kötü seçimlerden biri. Eğer bu kodu yayınlayacaksanız koda erişilememesi için PyInstaller yerine nuitka ile yürütülebilir dosya oluşturabilirsiniz. Ayrıca base64 şifreleme ya da obfuscating yöntemi değil, sadece bir ikili değeri URL-safe yapmayı sağlayan bir tür çevirici. Marshalın da (Python modülünü bahsettiğinizi varsayıyorum) şifreleme ile alakası yok. Kendisi sadece Python kod objelerini baytkodlarına çevirip dump ya da kod objelerini baytkodlarıyla load etmeye yarar. Zlib de sadece bir sıkıştırma kütüphanesi. Gerçekten bir içerik şifreleme yöntemi istiyorsanız, AES gibi simetrik şifreleme algoritmalarını inceleyebilirsiniz.

Hocam. .py.Enc diye bir dosya oluşturuldu. Python dosyamı AES ile şifrelediğimde bu dosya ile ne yaparım? Nasıl çalıştırırım bilginiz var mı?

Son düzenleme:
Kullandığınız araç ne? Bilemediğim için bir şey diyemem. Aracın wikisini inceleyebilirsiniz eğer varsa.

Şifrelenmiş kodu çalıştıramazsınız, ilk önce kodu deşifre etmeniz lazım. Sizin durumunuz nasıl olduğundan tam olarak emin olamadığım için direkt olarak AES isminden bahsetmiştim ancak sanırım kodu yürütülebilir dosya halinde yayınlamayı düşünüyorsunuz. Dediğim gibi yürütülebilir dosya oluşturucu olarak pyinstaller yerine nuitka veyahut pyconcrete (gene AES kullanıyor) gibi kod şifreleyiciler kullanabilirsiniz. Tabi kodu her ne kadar şifrelerseniz şifreleyin kod bir noktadan sonra çalışabilmek için kendi kendini çözmek sorunda. Yani eninde sonunda hangi dil fark etmeksizin tamamiyle sır kalacak bir sistem olamaz bu direkt olarak yürütülebilir dosyayı paylaştığınız için. Ama gene de dediğim araçlarla tersine mühendislik işlemlerini zorlaştırabilirsiniz.

Şifrelenmiş kodu çalıştıramazsınız, ilk önce kodu deşifre etmeniz lazım. Sizin durumunuz nasıl olduğundan tam olarak emin olamadığım için direkt olarak AES isminden bahsetmiştim ancak sanırım kodu yürütülebilir dosya halinde yayınlamayı düşünüyorsunuz. Dediğim gibi yürütülebilir dosya oluşturucu olarak PyInstaller yerine nuitka veyahut pyconcrete (gene AES kullanıyor) gibi kod şifreleyiciler kullanabilirsiniz. Tabii kodu her ne kadar şifrelerseniz şifreleyin kod bir noktadan sonra çalışabilmek için kendi kendini çözmek sorunda. Yani eninde sonunda hangi dil fark etmeksizin tamamiyle sır kalacak bir sistem olamaz bu direkt olarak yürütülebilir dosyayı paylaştığınız için. Ama gene de dediğim araçlarla tersine mühendislik işlemlerini zorlaştırabilirsiniz.

Hocam bu kodu exe dosyasına dönüştürüp şifrelenmiş bir şekilde satmak istiyorum sizce nuitka yeterli olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı