Python exe dosyası boyutu nasıl düşürülür?

Ortalığı karıştırabilecek bir yorumum var :)

Dağıtılabilir, bir executable dosya üretmek istiyorsan Python gerçekten doğru seçim mi diye düşünmelisin bence. Bir scripting dili olarak Python hiçbir zaman binary dosya üretmek için tasarlanmadı.

Proje C++,C#, GO gibi compile edilen dillerde yazılsa hem daha küçük dosya boyutu, hem de daha yüksek performans sağlar bence.

Tabii ki projenin kapsamını, neyi hedeflediğini bilmiyorum. Yanılıyorsam düzeltmekten çekinme lütfen.

Arkadaş yeni başlamış olabilir. Yeni başlayan biri için de Python en uygun dil diyebiliriz. Kendine bir alan belirleyip birkaç proje yaptıktan sonra zaten kendisi ne istediğini anlayıp başka bir dile yönelir diye düşünüyorum.

Arkadaş yeni başlamış olabilir. Yeni başlayan biri için de Python en uygun dil diyebiliriz. Kendine bir alan belirleyip birkaç proje yaptıktan sonra zaten kendisi ne istediğini anlayıp başka bir dile yönelir diye düşünüyorum.

Bir sorum olacak bende sadece Python'da çok basit bir program yazarken sadece bir klastan bir tabloyu kullanmak için fonksiyon kullanıyorum. Pandas.read_excel() gibi bir anda dosya boyutu exe ye çevirince 40mb dan 1gb a kadar çıkıyor import pandas dediğim için bunun sebebi nedir çözümü var mıdır ?

Ortalığı karıştırabilecek bir yorumum var :)

Dağıtılabilir, bir executable dosya üretmek istiyorsan Python gerçekten doğru seçim mi diye düşünmelisin bence. Bir scripting dili olarak Python hiçbir zaman binary dosya üretmek için tasarlanmadı.

Proje C++,C#, GO gibi compile edilen dillerde yazılsa hem daha küçük dosya boyutu, hem de daha yüksek performans sağlar bence.

Tabii ki projenin kapsamını, neyi hedeflediğini bilmiyorum. Yanılıyorsam düzeltmekten çekinme lütfen.

Python ile her şey yapılabilir. Performansını bile arttırabilirsiniz. Yeni başlamış biri olabilir. Bu program değil ki C++ öneriyorsunuz. Dil öğrenmek zahmetli bir iştir. Python'la uzmanlaşınca yaptığının sınırı olmadğını fark edince "Ben artık yeni bir dile geçmeliyim" diyerek yeni dil öğrenebilir. Şahsen Python robotların babası gibi bir şey. Yapay zeka en iyi oradan kodlanılıyor. Ama bu Python'u en iyi dil yapmaz ki dilin iyisi kötüsü yoktur. Yapabildiği önemlidir. Ben şahsen Python kullansam bile C++ ve C# öğrenmişliğim var. Visual Code ile programı kolayca yapabiliyoruz bizi bir sürü koddan kurtarıyor. Bu çok iyi bir şey. Ben bu konuda tarafsız kalacağım. Ama şunu demek isterim Python ile her şey yapılabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı