Python geliştirme ortamı

grigon

Kilopat
Python'un kendi sitesinden versiyonunu seçip indirdikten sonra VS Code ile geliştiriyorum fakat anaconda veya jupyter, Spyder gibi çeşitli ortamları da kullananlar var.
En temiz şekilde Python geliştirmek için hangi IDE'leri kullanmayı tavsiye edersiniz?

Python'un kendi sitesinden versiyonunu seçip indirdikten sonra VS Code ile geliştiriyorum fakat anaconda veya jupyter, Spyder gibi çeşitli ortamları da kullananlar var.
En temiz şekilde Python geliştirmek için hangi IDE'leri kullanmayı tavsiye edersiniz?
IDE tavsiye etmiyorum, gereksiz ağır Python için. Mesela Python gibi bir dil için Vim ve bir terminal yeterli:
Screenshot_2021-10-25_16-38-46.png

IDE'nin yaptığı tek iş bunu sizin yerinize tamamlamak ve çalıştırmak. Tamamlamak için VSCode gayet yeterli IntelliSense özelliği ile. Ama ille IDE istiyorsanız PyCharm güzeldi ancak dediğim gibi gereksiz ağır, 2 yıl VSCode + Python Eklentisi kullandım ve gayet yeterliydi.

SublimeText , Pycharm python için en iyisidir.

Geri
Yukarı