Python görsel programlama kurs önerisi

No42

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
24 GB RAM
Intel(R) Core(tm) i5-10300H CPU @ 2.50GHz 2.50 GHz işlemci.
500 GB M.2 SSD
500 GB HDD
NVIDIA GTX 1650 4 GB.
Meslek
Öğrenci
Merhaba Python öğrenmek istiyorum ve masaüstü uygulama geliştirmek istiyorum. Yani winform gibi görsel nesne tabanlı ama doğru düzgün bir kurs bulamadım. Önerilerinizi yazar mısınız?

Python grafik tabanlı bir yazılım değildir. Metin tabanlı çalışmanız çok daha sağlıklı olacaktır.

Python grafik tabanlı bir yazılım değildir. Metin tabanlı çalışmanız çok daha sağlıklı olacaktır.

Peki grafik tabanlı programlama için yani masaüstü programlama için ne önerirsiniz?

C# ve DevExpress ikilisini öneririm. Udemy'de kurslar mevcut. Buna alternatif olarak da javascripr ve electron JS kütüphanesini öneririm.

C#'ta sadece Windows için var galiba ama C# için winform gibi macform olayı falan var mı? MacBook'ta çalışıyorum çünkü.

Xamarin ile C# kodlayarak mac, ios ve android app’ler kodlanabiliyordu. Microsoft hâla desteğe devam ediyor mu bilmiyorum. Xamarin konusunu araştırırsan mutlaka güncel bilgiyi edinirsin

Xamarin ile C# kodlayarak Mac, iOS ve Android App'ler kodlanabiliyordu. Microsoft hâla desteğe devam ediyor mu bilmiyorum. Xamarin konusunu araştırırsan mutlaka güncel bilgiyi edinirsin.

Tamamdır teşekkür ederim yardımınız için.

Yeni konular

Geri
Yukarı