Çözüldü Python GUI'si neden yok?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

309999

Hectopat
Merhabalar, ben Python programlama diline başlayacağım ama GUI'si yok sadece komut penceresi açılıyor. GUI'sini nasıl açabilirim? Teşekkürler...

Çözüm
Hocam peki ya Tkinter sadece bu mu?

Hayır, tabii ki değil. Bu sadece başlangıç. Bunu kodlaya kodlaya geliştireceksin.

Tkinter dökümantasyonu atmıştım ilk mesajlarda, bir daha atayım:

Bunlar ise başlangıç için yardımcı olur.

Error: Could not find a version that satisfies the requirement tkinter (from versions: None)
Error: No matching distribution found for tkinter

Error: Could not find a version that satisfies the requirement tkinter (from versions: None)
Error: No matching distribution found for tkinter

Tkinter kurulu büyük ihtimalle.

from tkinter import * ya da import tkinter ile koduna import edip çalıştırmayı dener misin?

Spyder mı bu?

VS Code bunun kadar Python'a özelleşmiş değil, ancak PyCharm'a da bakabilirsin. :)

PyCharm Python için özelleşmiş bir IDE'dir:

Bildiğim kadarıyla VS Code eklenti olarak Python barındırıyor. Acaba PyCharm kullanmak yerine etkili bir alternatif midir? Bir bilginiz var mı?

@309999 bunu çalıştırmayı dener misin?

Python:
from tkinter import *

window = Tk()

window.title("Technopat")

lbl = Label(window, text="Hello")

lbl.grid(column=0, row=0)

window.mainloop()
Bildiğim kadarıyla VS Code eklenti olarak Python barındırıyor. Acaba PyCharm kullanmak yerine etkili bir alternatif midir? Bir bilginiz var mı?

PyCharm Python için paket ve kütüphane yönetimi de yapabilir, Python'a özelleşmiş olmasından kastım da bunlar aslında. Daha birçok ayar sunuyor.

@309999 bunu çalıştırmayı dener misin?

Python:
from tkinter import *

window = Tk()

window.title("Technopat")

lbl = Label(window, text="Hello")

lbl.grid(column=0, row=0)

window.mainloop()

PyCharm Python için paket ve kütüphane yönetimi de yapabilir, Python'a özelleşmiş olmasından kastım da bunlar aslında. Daha birçok ayar sunuyor.

Sadece 'Hello' yazan ve başlığı 'Technopat' olan bir pencere çıktı ve son yazdığınız yazdığımdan beri bir işlem yapıyor bir şey yazamıyorum...
GUI demek arayüz demek. Adam Visual Studio'daki gibi buton falan istiyor. Ve dostum Discord gelmelisin.

Yok, buton değil. Mesela hangi 'py' dosyasını düzenlediğimi yukarıda görmek istiyorum...

Sadece 'Hello' yazan ve başlığı 'Technopat' olan bir pencere çıktı ve son yazdığınız yazdığımdan beri bir işlem yapıyor bir şey yazamıyorum...

Süper! Demek ki Tkinter yüklü ve çalışıyor. :)

Attığım kod, Tkinter kullanarak, ismi "Technopat" olan bir pencere oluşturup, içine "Hello" yazıyordu.

Tkinter penceresini kapattığın zaman, işlem durur. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı