Python için VS vs VS Code

Kenan Yaşar

Centipat
Python öğrenen birisiyim. VS Studio Code mu kullanmalıyım yoksa VS Studio mu kullanmalıyım?
Videolarda uygulama geliştirenlerin (canlı yayında vs) VS Studio kullandıklarını gördüğüm için soruyorum.

Python öğrenen birisiyim. Vs Studio code mu kullanmalıyım yoksa vs Studio mu kullanmalıyım?
Videolarda uygulama geliştirenlerin (canlı yayında vs) vs Studio kullandıklarını gördüğüm için soruyorum.

Bence Python öğrenmeyin Visual C++ ile başlayın yani Visual Studio C++ ondan sonra zaten başka dile çok az ihtiyacınız olacak C dillerini çözüceksiniz zaten. Web tasarımda falan işinize yaramaz onun dışında C++ öğrenmek size çok yarar sağlar. Python'ın ilk başta gereksiz kodlama temeli öğretir. Python asıl gereksinimi çok ileri seviye. Yani özetle C++ öğrenmek Visual Studio ile benim size en iyi önerim.

Bence Python öğrenmeyin Visual C++ ile başlayın yani Visual Studio C++ ondan sonra zaten başka dile çok az ihtiyacınız olacak C dillerini çözüceksiniz zaten. Web tasarımda falan işinize yaramaz onun dışında C++ öğrenmek size çok yarar sağlar. Python'ın ilk başta gereksiz kodlama temeli öğretir. Python asıl gereksinimi çok ileri seviye. Yani özetle C++ öğrenmek Visual Studio ile benim size en iyi önerim.
C++ için VS'e gerek yok. Aşırı hantal çalışıyor. Dev-Cpp kullanabilirsiniz.

C++ için VS'e gerek yok. Aşırı hantal çalışıyor. Dev-Cpp kullanabilirsiniz.
Evet fakat arkadaş yeni başladığı için Visual Studio'u önerdim. Her şeyi içinde ve exe olarak çıktı da veriyor. Arkadaşın tek yapması gereken kod yazmak. Fakat VS Code'da falan eklenti kur, onu yaz terminale Cmake'i ayarla zor iş.

O zaman bu konuşmalardan şu sonucu çıkarıyorum; C++ öğrenmeye DevC++ programı ile başlıyorum. VS paralı ve pahalı bir uygulama. Önerileriniz için teşekkürler :)

O zaman bu konuşmalardan şu sonucu çıkarıyorum; C++ öğrenmeye DevC++ programı ile başlıyorum. VS paralı ve pahalı bir uygulama. Önerileriniz için teşekkürler :)
Öğrenmeye Dev-Cpp ile başlayabilirsin. VS Community sürümü ücretsiz. Onu kullanabilirsin.

VS ücretsizdir. Ayrıca senin için her şeyi de yapar yukarıda dediğim gibi exe çıktı bile veriyor ama tercih sana kalmış dev cpp de piyasadaki iyi C dili derleyicilerinden.
VS ücretsizdir. Ayrıca senin için her şeyi de yapar yukarıda dediğim gibi exe çıktı bile veriyor ama tercih sana kalmış dev cpp de piyasadaki iyi C dili derleyicilerinden.
ve arkadaşın dediği gibi visual studio acayip yavaş açılıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı