Python ile ilgili kitap önerisi

NLRezonance

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Gayrimeşru danışmanı
Arkadaşlar okula gidiyorum ve tam olarak istediğim şey Python ile ilgili bir kitap almak istiyorum. Eğer böyle bir şey mümkün ise hem Python hem de yapay zeka anlatmasını istiyorum, Python temelim var. Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar okula gidiyorum ve tam olarak istediğim şey Python ile ilgili bir kitap almak istiyorum. Eğer böyle bir şey mümkün ise hem Python hem de yapay zeka anlatmasını istiyorum, Python temelim var. Şimdiden teşekkürler.

Bana da lazım onlardan. E - Kitap veya .pdf belgesi de olur fark etmez. :)

Atıl Samancıoğlu yaklaşık 1 hafta önce Python hakkında bir kitap çıkardı ona bakabilirsiniz. Ben daha incelemedim ama güzel yorumlar gördüm kitap hakkında. İçinde temel konularla beraber veri bilimi ile ilgili konularda varmış.

Python en iyi resmi dökümanlarından öğrenilir. Google´a “python documentation” yazarak ulaşabilirsiniz. Türkçe arıyorsanız her zaman en güncel bilgileri içermeyebilir ancak aşağıdaki kaynağı öneririm:

Python resmi dokümanlarının aynısı. Türkçe çeviri projesi zaten. Ancak dediğim gibi en güncel bilgiler İngilizce mevcut.

Basılı kitaplardan da Python öğrenilebilir ancak basılı kitaplar zamanla eskiyeceğinden yine resmi dökümanlara göre dezavantajlıdır. Çünkü resmi dökümanlar sürekli güncellenir. Basılı kitaplar ise aynı kalır.

Ayrıca ücretsiz ve online içerikler bulunabilirken kitaplara ya da kurslara para vermeye gerek olmadığını düşünüyorum.

Python en iyi resmi dokümanlarından öğrenilir. Google´a “Python documentation” yazarak ulaşabilirsiniz. Türkçe arıyorsanız her zaman en güncel bilgileri içermeyebilir ancak aşağıdaki kaynağı öneririm:

Python resmi dokümanlarının aynısı. Türkçe çeviri projesi zaten. Ancak dediğim gibi en güncel bilgiler İngilizce mevcut.

Basılı kitaplardan da Python öğrenilebilir ancak basılı kitaplar zamanla eskiyeceğinden yine resmi dokümanlara göre dezavantajlıdır. Çünkü resmi dokümanlar sürekli güncellenir. Basılı kitaplar ise aynı kalır.

Ayrıca ücretsiz ve Online içerikler bulunabilirken kitaplara ya da kurslara para vermeye gerek olmadığını düşünüyorum.

Amacım okulda vs. okumak zaten. Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı