Python ile köpek gezdirme uygulaması nasıl yapılır?

Emircanazik

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar merhaba, ben İngiltere'de yazılım mühendisliği okuyorum ve bir projem var. Çok az bir zamanım kaldı ve hala başlamadım ve ne yapacağım konusunda en ufak bir fikrim yok. Nasıl başlamalıyım, nereden yardım almalıyım?

Türkçeye çevrilmiş bir şekilde koyuyorum.

Program 1: Köpek gezdirme uygulaması.

Bir köpek yürütme uygulaması oluşturmakla görevlendirildiniz. Uygulama Python kullanılarak geliştirilecek ve aşağıdakileri yapması gerekiyor:
⦁ Kullanıcının gezdirilmesi gereken köpeklerin tarihini/saatini, süresini, ırklarını ve sayısını seçmesine izin verir.
⦁ Program köpek sayısına ve süresine göre ücret hesaplayacaktır.
⦁ Program daha sonra rezervasyona rastgele bir köpek gezdirici atayacaktır.

Ek olarak, aşağıdaki işlevsellik arzu edilir olarak tanımlanmıştır ve mümkün olduğunda uygulanmalıdır:
⦁ Program, köpek gezdiricilerinin ayrıntılarını kaydetmesine ve uygun tarihlerini/saatlerini belirtmesine izin vermelidir.
⦁ Bir rezervasyon yapıldığında sistem, müsait olup olmadıklarını görmek için her bir köpek gezdiricinin uygun saatlerini kontrol eder. Varsa rezervasyon yapılır ve köpek sahibi bilgilendirilir.

Program, bir Python konsol uygulamasında çalışacak şekilde uygulanacak ve yerel Python kitaplıklarını kullanmalıdır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Klasik CRUD işlemi. Ancak şunu anlamadım. Yazılım mühendisliği okuyup nasıl proje yönetimi bilmiyorsunuz? Son güne proje mi bırakılır?

İngiltere'de yazılımı müfredat konuları iyi. İlk sene içinde proje yönetimi dersi var hatta.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok az bir zamanım kaldı ve hala başlamadım ve ne yapacağım konusunda en ufak bir fikrim yok. Nasıl başlamalıyım, nereden yardım almalıyım?
0 olamazsınız. Programı yazın elinizden geldiğince sonra yardım isteyin. Yani hiçbir şey yapmadan yardım isteyince nasıl bir cevap alabilirsiniz ki? Ha bir satır kod yazacak surumda değilim siyorsanız etik bir şekilde bu projeyi yapmanız imkansız zaten. Çok da kısa bir proje, iki tane class yazacaksınız gerekli fonksiyonlarla o kadar. Ciddi bir algoritma tasarımı vs. istemiyor. Hatanızdan ders çıkarın, derslere gidin, office hourlara gidin ve bir daha bu konuma gelmeyin.

Yeni başlamış bile olsanız çok gereksiz bir soru olmuş, arkadaşın dediği gibi keşke takıldığınız yeri sorsanız veya en azından kafanızda algoritmik olarak kurunda ona göre bir soru sorun... Projeyi atıp nereden başlamalıyım? Demek maalesef bu proje için kabul değil hocam.

Yazılım mühendisliği okuyup bu kadar basit bir projeyi bile yapamayıp daha sonra mezun olup iş yok diye ağlıyorsunuz.

Herkes dayı kesilmiş başıma yardım için yazıyorum herkes nutuk veriyor bir siz akıllsınız zaten.
Bir sen akıllısın galiba. Muhtemelen minimum bir kaç hafta verdiler, son haftaya bıraktın, şimdide sıkıştın. Ücreti karşılığında yaparım. Fakat okulunun verdiği, asıl amacı senin gelişimine katkı sunmak olan bu kadar basit bir şeyi ücretsiz bir şekilde yapmam. Yapacak kimsenin de çıkacağını sanmıyorum. Bu kadarcık şeyin dizaynını yapıp, koda dökemeyeceksin, sonra da herkes dayı kesilmiş falan diyeceksin. Komikmiş.

Türkiye'yi beğenmeden kaçarcasına gidip üstüne Instagram'dan "Türkiye bir mühendis kaybetti ama İngiltere bir mühendis kazandı" storysi atmakla olmuyormuş demek böyle kalıyorsunuz işte :D Sonuç ne acaba çok merak ediyorum.

Geri
Yukarı