Python ile selamlar yazısından sonra yazılanı yazdırma

Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı
Ben şu tarz bir şey istiyorum: Komut satırına kullanıcı selamlar (veya başka bir şey) yazısından sonra gelen şeyi ekrana yazdırmak istiyorum. Örneğin:
Selamlar merhaba çıktı: Merhaba.
Bunu dedikten sonra şeyi de derseniz sevinirim, selamlar yazısından sonra şu yazılırsa bu olsun olayını. (Kod halinde lütfen.)

Lütfen kendiniz yardımcı olun.
Biz buraya kodu yazıp atarız orası sorun değil fakat size bir yararı olmaz, bu yüzden en iyisi siz biraz araştırın bir şeyler yapmaya çalışın biz üstüne ekleyelim.
Ayrıca istediğim şey var mı?

Python:
[/QUOTE]
[QUOTE="Jelly Beanci, post: 7364573, member: 14409"]
import re
intStr = input('->')
rex = re.search('merhaba(.*)',intStr,re.IGNORECASE).group(1)
print(rex)
Açıklamak zordur demişsiniz ama biraz açıklarmısınız :D.
Arkadaş burada
"re" kütüphanesini kullanmış.

Sonra
intStr = input('->')
satırıyla ekrana "->" yazdırmış ve kullanıcıdan girilen metni intStr adlı bir değişken olarak kaydetmiştir.

Burada ise
rex = re.search('merhaba(.*)',intStr,re.IGNORECASE).group(1)
rex adlı bir değişken oluşturup, yanılmıyorsam kullanıcının girdiği metinde büyük küçük harf fark etmeksizin "merhaba" kelimesini aramış ve 1 tanesini "rex" değişkenine kaydetmiş.

Son olarak da bu kod satırıyla
rex değişkenini ekrana yazdırmıştır.
Eğer Python dilini öğrenmek istiyorsanız isteklerinizi gerçekleştirmek için araştırma yapın. Programlarınızı başkalarına yaptırarak bir yere varamazsınız.

Arkadaş burada

Sonra

satırıyla ekrana "->" yazdırmış ve kullanıcıdan girilen metni intStr adlı bir değişken olarak kaydetmiştir.

Burada ise

rex adlı bir değişken oluşturup, yanılmıyorsam kullanıcının girdiği metinde büyük küçük harf fark etmeksizin "merhaba" kelimesini aramış ve 1 tanesini "rex" değişkenine kaydetmiş.

Eğer Python dilini öğrenmek istiyorsanız isteklerinizi gerçekleştirmek için araştırma yapın. Programlarınızı başkalarına yaptırarak bir yere varamazsınız.
Ben zaten python biliyorum sadece bu kodu anlayamadım.Başkalarına yaptırmıyorum farkettiyseniz araştırıyorum zaten bu da bi araştırma :D
Arkadaş burada

Sonra

Burada ise

re kütüphanesini bilmiyorum.

Geri
Yukarı