Python import ettikten sonra düzgün çalışmıyor

Bozkurt1907

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar öncelikle kendi programımı yazdığımı belirmek isterim kodları buraya bırakacağım ama günlerdir düzeltemediğim bir bug var ve gerçekten yardıma ihtiyacım var. Bütün kodlar sıkıntısız çalışıyor. Öncelikle programdan biraz bahsedeyim. Program öncelikle bir login ekranı karşılıyor. Gerekli bilgiler girildikten sonra ana sayfaya atıyor. Ana sayfada kendi yazdığım hesap makine uygulamalar ve oyunlarım var yani bütün uygulamalarımı tek bir sayfada yönledirebiliyorum ve gayet güzel çalışıyorlar ama şöyle bir sıkıntı var ben programları import ile açtırıyorum ve arayüz.destroy() diyerek ana sayfayı kapattırıyorum sorunsuz geliyor ancak ben bu belirtilen programlara bir de ana sayfaya geri dönüş tuşu atadım bu da sıkıntısız çalışıyor. Ancak bug burada ortaya çıkıyor ben geri dönüş tuşuna basıyorum ana sayfaya geri dönüyor ancak başka bir uygulamaya geçtiğinde veya tekrar aynı uygulamaya girmek istediğimde istediğim kadar tıklayayım programa geçiş yapamıyorum. Çünkü tuş boşa düşüyor yani demek istediğim tuşun import özelliği çalışmıyor. Umarım sorunu anlatabilmişimdir. Ana sayfanın kodlarını bırakıyorum.
Python:
from distutils.cmd import Command
from logging import root
import random
from tkinter import Menu, commondialog
from PIL import ImageTk, Image
from cProfile import label
from pydoc import importfile
import tkinter as tk
from turtle import back

def fonksiyon():
    import developer

def fonksiyon3():
    import hakkında  

arayüz = tk.Tk()
menucubugu = Menu(arayüz)

dosya = Menu(menucubugu,tearoff=0)
dosya.add_command(label="Developer", command=fonksiyon)
dosya.add_command(label="Version Bilgisi", command=fonksiyon3)
menucubugu.add_cascade(label="Daha fazla",menu=dosya)

arayüz.config(menu=menucubugu)

arayüz.resizable(width="FALSE",height="FALSE")
arayüz.title("Ana Sayfa - BETA -")
arayüz.geometry("758x553")

button=tk.Label(arayüz,fg="black",text="\n\n\n\nKullanmak istediğiniz uygulamaya tıklamanız yeterli. :)")
button.pack()

def hesap():
    arayüz.destroy()
    import hesapmakinesi

giriş = tk.Button(text="Hesap Makinesi",command=hesap,fg="black")
giriş.place(x=60,y=170)

def GUI():
    arayüz.destroy()
    import GUIhesapmakinesi

giriş = tk.Button(text="GUI Hesap Makinesi",command=GUI,fg="black")
giriş.place(x=200,y=170)

def random():
    arayüz.destroy()
    import randomkey

giriş = tk.Button(text="Random şifre oluşturucu",command=random,fg="black")
giriş.place(x=350,y=170)

def snake():
    arayüz.destroy()
    import snakegame

giriş = tk.Button(text="Yılan Oyunu",command=snake,fg="black")
giriş.place(x=540,y=170)

def tahmin():
    arayüz.destroy()
    import tahminoyunu

giriş = tk.Button(text="Tahmin etme oyunu",command=tahmin,fg="black")
giriş.place(x=60,y=250)

def zaman():
    arayüz.destroy()
    import logins

giriş = tk.Button(text="PC kapatma zamanlayıcı",command=zaman,fg="black")
giriş.place(x=200,y=250)

def bird():
    arayüz.destroy()
    import bird

giriş = tk.Button(text="Kuş Oyunu",command=bird,fg="black")
giriş.place(x=390,y=250)

def uzay():
    arayüz.destroy()
    import uzaygame

giriş = tk.Button(text="Uzay oyunu",command=uzay,fg="black")
giriş.place(x=540,y=250)

def pinpon():
    arayüz.destroy()
    import pinpon

giriş = tk.Button(text="Pinpon tenis oyunu",command=pinpon,fg="black")
giriş.place(x=60,y=330)

arayüz.mainloop()

Değişken isimlerinde Türkçe karakter kullanmayın.

Hocam yine aynı şekilde mesela developer yazan yeri emin olmak için geliştirici olarak değiştirdim açıldı fakat tekrar açmak istediğimde yine açamadım malesef.
Tüm kodu değiştirmeniz lazım eğer Türkçe karakterli değişken varsa. Her satırı tek tek kontrol edin.

Noktalama işaretleri, ASCII karakterlere dikkat et. Hatta VS Code kullanıyor isen Debug eklentisi yardımı ile nerede hata olduğunu çabucak bulabilirsin.

Tüm kodu değiştirmeniz lazım eğer Türkçe karakterli değişken varsa. Her satırı tek tek kontrol edin.

Hocam import edeceğim dosyaları ve isimlerine kadar inceledim hata yok birkaç tane değiştirdiğim oldu fakat yine aynı sorun devam etmekte. Acaba ben importu yanlış mı kullanıyorum?

Noktalama işaretleri, ASCII karakterlere dikkat et. Hatta VS Code kullanıyor isen Debug eklentisi yardımı ile nerede hata olduğunu çabucak bulabilirsin.
Hocam böyle bir hata aldım uygulama açıldı ama sadece Debug eklentisinde böyle bir şey yazdırdı powershele:

c:\Users\Yusuf Arda Yılmaz\Desktop\ana sayfa kaynak kodu\giris.py:1: DeprecationWarning: The distutils package is deprecated and slated for removal in Python 3.12. Use setuptools or check PEP 632 for potential alternatives

Fonksiyonlarda bir seyleri import etmenin nedeni import ettigin modullerden metot calistirmaksa cok yanlis yoldasin. Istersen kendin dene.
Python:
#modul deneme
print("helloworld")
Bu sekilde bir modul olustur ve Python shellinde iki defa import et, sonucu goreceksin.

Fonksiyonlarda bir seyleri import etmenin nedeni import ettigin modullerden metot calistirmaksa cok yanlis yoldasin. Istersen kendin dene.
Python:
#modul deneme
print("helloworld")
Bu sekilde bir modul olustur ve Python shellinde iki defa import et, sonucu goreceksin.
Hocam peki ne önerirsiniz? Fikirlerinize saygım sonsuz ama tek seçeneğin import olduğunu düşünüyorum ama import'tan başka kullanabileceğim bir şey var mı?

Hocam import edeceğim dosyaları ve isimlerine kadar inceledim hata yok birkaç tane değiştirdiğim oldu fakat yine aynı sorun devam etmekte. Acaba ben importu yanlış mı kullanıyorum?

Hocam böyle bir hata aldım uygulama açıldı ama sadece Debug eklentisinde böyle bir şey yazdırdı powershele:

c:\Users\Yusuf Arda Yılmaz\Desktop\ana sayfa kaynak kodu\giris.py:1: DeprecationWarning: The distutils package is deprecated and slated for removal in Python 3.12. Use setuptools or check PEP 632 for potential alternatives
Şuraya bir göz gezdirmeni öneririm

Geri
Yukarı