Çözüldü Python indirmek için girilen sitede VirüsTotal Zararlı Buldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

671535

Picopat
Arkadaşlar öncelikle merhaba. BTK Akademi'den Python öğrenmek için kurs dinliyordum ve yazılıma merakım vardı öğrenmek istiyordum. Neyse sonra aslında
python.org adresinden indirmem gerekirken anlamsızca heyecan yaptım ve arama kısmına phyton.org yazdım. Beni site farklı bir yere yönlendirdi yönlendirdiği site şu.
ww1.phyton.org sitesine attı ve aşağıdaki görselden bakabilirsiniz site başlığı böyle. VirusTotal sonucuda böyle bakabilirsiniz ekstra olarak Kasperskyde tarama yapıyor yani sizce herhangi bir güvenlik sonucu oluşmuş mudur? Bir hevesim vardı kursağımda kaldı umarım bir şey olmaz. Zaten tarama yapıyor küçücük bir şey içinde format olmaz herhalde. Hocalarım umarım yardım edersiniz.

Ekran görüntüsü 2023-06-06 175750.png

Ekran görüntüsü 2023-06-06 175920.png

Son düzenleme:
Çözüm
Haklısın hocam bir an dalgınlığıma geldi konuyu okuduğunu varsayıyorum umarım okumuşundur bir an dalgınlıkla python.org yazcama phyton.org yazdım ve şu ww1.phyton.org site açıldı bir tek site başlığı geldi ve sayfa açılmadı umarım bir şey olmaz

NOT: Kaspersky sonucu temiz tam tarama yaptım
python.org yazacağına phyton.org yazmışsın 😅. Bu da seni yanlış bir domaine yönlendirmiş. Siber güvenlikle alakam yok ancak bir şey indirip çalıştırmadıysan, bir yere veri girişi yapmadıysan bir şey olmaz diye tahmin ediyorum.
Kendi sitesinden indirdiysen bir sorun olmaz antivirus programını bile tarasan virus diyenler oluyor.

Haklısın hocam bir an dalgınlığıma geldi konuyu okuduğunu varsayıyorum umarım okumuşundur bir an dalgınlıkla python.org yazcama phyton.org yazdım ve şu ww1.phyton.org site açıldı bir tek site başlığı geldi ve sayfa açılmadı umarım bir şey olmaz

python.org yazacağına phyton.org yazmışsın 😅. Bu da seni yanlış bir domaine yönlendirmiş. Siber güvenlikle alakam yok ancak bir şey indirip çalıştırmadıysan, bir yere veri girişi yapmadıysan bir şey olmaz diye tahmin ediyorum.

Çözüm

Yok be bir şey indirmedim ve izin vermedim. Öyle deme, bir an dalgınlığa geldi, insanlık hali kanka.
Zaten tam tarama da temiz @jtxkopt
Seni çözüm için raporladım :)

Yeni konular

Geri
Yukarı