Çözüldü Python kodu çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Python:
import random

harfler = [
    "a",
    "b",
    "c",
    "d",
    "e",
    "f",
    "g",
    "h",
    "i",
    "j",
    "k",
    "l",
    "m",
    "n",
    "o"
]

sayılar = [
    "1",
    "2",
    "3",
    "4",
    "5",
    "6"
]

print(random.choice(harfler) + random.choice(harfler) + random.choice(harfler) + random.choice(harfler) + random.choice(harfler) + random.choice(sayılar) + random.choice(sayılar) + "@gmail.com")

Şunu dener misiniz?
1618213759526.png

Çalışıyor.
Fonksiyonun içine import komutlarını yazmışsınız, import komutları her zaman başa yazılır ve Tab'a girerek yazılmaz.

Teşekkürler bir şey daha öğrendim.
Fonksiyonun içine import komutlarını yazmışsınız, import komutları her zaman başa yazılır ve Tab'a girerek yazılmaz.
Bu yüzden modülleri import etmemiştir ve doğal olarak kodunuz çalışmamıştır.

Çözüm işaretledim gelir şimdi :)

Fonksiyonun içine import komutlarını yazmışsınız, import komutları her zaman başa yazılır ve tab'a girerek yazılmaz.
Sorun sadece importlarda değil. Değişken atamalarında da problem var.
1618213312115.png

Kodun amacını anlayamadım pek, açıklayabilir misiniz ona göre çözüm yolu bulalım. @407204

Hocam merak ettim de programın amacı ne ?
Fonksiyonun içine import komutlarını yazmışsınız, import komutları her zaman başa yazılır ve tab'a girerek yazılmaz.
Hocam import edilmemiş fakat değişkenler de hatalı, import komutunu düzeltse bile kod çalışmaz.

Sorun sadece importlarda değil. Değişken atamalarında da problem var.
Eki Görüntüle 970207

Kodun amacını anlayamadım pek, açıklayabilir misiniz ona göre çözüm yolu bulalım. @407204

Hocam merak ettim de programın amacı ne?

Hocam import edilmemiş fakat değişkenler de hatalı import komutunu düzeltse bile kod çalışmaz.

Çözüm işaretledikten sonra ögrenmem kötü oldu amacı fake Gmail jeneratör.

Python:
import random

harfler = [
    "a",
    "b",
    "c",
    "d",
    "e",
    "f",
    "g",
    "h",
    "i",
    "j",
    "k",
    "l",
    "m",
    "n",
    "o"
]

sayılar = [
    "1",
    "2",
    "3",
    "4",
    "5",
    "6"
]

print(random.choice(harfler) + random.choice(harfler) + random.choice(harfler) + random.choice(harfler) + random.choice(harfler) + random.choice(sayılar) + random.choice(sayılar) + "@gmail.com")

Şunu dener misiniz?
1618213759526.png

Çalışıyor.

Çözüm

Geri
Yukarı