Python Öğrenmek İçin Kurs Tavsiyesi

20 Percent

Kilopat
Merhaba, Python öğrenmek için video kurs arıyorum. Mümkünse ücretsiz ve Türkçe olsun ancak çok kaliteli bir kurs ise ücretli ya da İngilizce de olabilir.

Merhaba, Python öğrenmek için video kurs arıyorum. Mümkünse ücretsiz ve Türkçe olsun ancak çok kaliteli bir kurs ise ücretli ya da İngilizce de olabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoda temel bilgiler vardır şimdilik iş görür ama daha fazlasını istersen kurs almak zorundasın çünkü YouTube'da hep başlangıç videoları var.

YouTube'da mert Sis'in 50 videoluk bir serisi var. İçinde hem temelleri öğretiyor hem de öğrettiklerini kullanarak küçük projeler geliştiriyor. Fakat ilk birkaç videodaki konuları birbirleriyle bağdaştırmak zor olabiliyor. Bunun sebebi de ilk konuları daha rahat anlatabilmek için daha öğretmediği bazı şeyleri örnek göstermesi. Fakat yine de fikrimce başlangıç için iyi bir kurs.

Python için çok kaynak var. Çok kaliteli veya kalitesiz diye karşılaştırmak bence mantıksız. YouTube'a girsen bile içerikler var. Benim önerim bu:
Burada bir sürü set var. Anlatımını en beğendiğin hocayı dinleyebilirsin.

İndirimde yakalarsan 70 TL gibi bir miktara şu kursu öneririm: 100 Days of Code: The Complete Python Pro Bootcamp for 2023
Türkçe altyazı seçeneği var. Lakin eğer yazılım konusunda ilerlemek istiyorsan Türkçe kaynakları bırakabildiğin kadar erken bırakmanı öneririm. Bir de kurstan kursa atlama. Bir tane seç ve bitirmeye odaklan.

Yeni konular

Geri
Yukarı