Python OpenCV hatası

AsunaSan

Femtopat
Daha fazla  
cv2.error: OpenCV(4.5.2) C:\Users\runneradmin\AppData\Local\Temp\pip-req-build-sgoydvi3\opencv\modules\highgui\src\window.cpp:404: error: (-215:Assertion failed) size.width>0 && size.height>0 in function 'cv::imshow'

Arkadaşlar ben bu işte yeniyim eminim ki basit bir şeydir tahminimce path yanlış async callback hatası alıyorum bir şeylerin yeri yanlış bu hatayı nasıl çözebilirim

lpjyfze.png

OpenCV Error: Assertion failed (size.width>0 && size.height>0) simple code. linkine göre bu hata şu durumlarda oluyormuş:
  1. Dosyanın yolu hatalıysa
  2. Dosya uzantısı hatalıysa
  3. Dosyaya erişim izniniz yoksa
Sizin cv2.imshow("Image", img) içinde bir dosya uzantısı belirtmediğinizi gördüm. Sorun oradan kaynaklanıyor olabilir. Oraya uygun bir dosya uzantısı vermeyi deneyin.

Sorun bundan kaynaklı değilse ayarlarda kamera izinlerine bakın ve oradan kamera izinlerini açın.

Bu da olmazsa cap = cv2.VideoCapture(0) yapmayı deneyin. Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Galiba while True: kısmı için bunu yapıyor. Sen VideoCapture(1) diyorsun ama kameran yoksa ne olacak? While kısmına girecek ve okumaya çalışacak bu yüzden hata veriyordur.
While kısmındaki True yerine şunu yazarsan olur büyük ihtimal, cap.isOpened(). bunu anlatmama gerek yok sanırım isminden anlaşılıyor.

Sizin cv2.imshow("Image", img) içinde bir dosya uzantısı belirtmediğinizi gördüm. Sorun oradan kaynaklanıyor olabilir. Oraya uygun bir dosya uzantısı vermeyi deneyin.
Hocam "Image" dosya değil. Açılacak olan pencerenin ismi.

Yeni konular

Geri
Yukarı