Çözüldü Python playsound modülü "UnicodeDecodeError" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SkyRose

Megapat
Makaleler
5
Merhaba. Python ile playsound modülünü kullanarak ses dosyası oynatmak istedim fakat başlıktaki hatayı aldım. Hatanın tamamı:

Ekran görüntüsü 2021-06-16 131840.png

Yazdığım kod ise şu:

Python:
from playsound import playsound

playsound("C:\\Müzikler\\Time.mp3")

Oynatmak istediğim dosya göründüğü üzere C diskinde, "Müzikler" isimli klasörün içinde. İnternete hatayı yazdım fakat bir çözüm bulamadım. Bu hatayı nasıl çözebilirim?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Python:

playsound("C:\Users\kullanıcıadın\Music\Time.mp3")
Dosya adını "music"den kendi klasörümün adına çevirerek yazdığınızı denedim, bu sefer de bu hatayı aldım.

SyntaxError: (unicode error) 'unicodeescape' codec can't decode bytes in position 2-3: truncated \UXXXXXXXX escape

Klasörün ismindeki büyük harfleri değiştirdim, "ü" gibi harfleri de çıkarmayı denedim fakat aynı hata devam ediyor.

Kod diziliminiz doğru olduğuna göre dosya konumunda yanlışlık var. Müzikler değil dosyanın olduğu tam yeri koda aktarman gerekiyor.
Masaüstüne yönlendirmeyi denedim fakat aynı hatayı (Bu mesajdakini) aldım.

Edit: playsound'daki parantezin başına "r" harfi koyarak sorunu çözdüm. Bundan önce de internetten bakıp denemiştim ama onda da ben başka bir hata yaptığımdan olmamıştı herhalde.

Yardım etmeye çalıştığınız için teşekkürler.

Python:

playsound(r"C:\Users\-kullanıcı adım-\Desktop\muzikler\Time.mp3")
Python:

playsound("C:\Users\kullanıcıadın\Music\Time.mp3")
Dosya adını "music"den kendi klasörümün adına çevirerek yazdığınızı denedim, bu sefer de bu hatayı aldım.

SyntaxError: (unicode error) 'unicodeescape' codec can't decode bytes in position 2-3: truncated \UXXXXXXXX escape

Klasörün ismindeki büyük harfleri değiştirdim, "ü" gibi harfleri de çıkarmayı denedim fakat aynı hata devam ediyor.

Kod diziliminiz doğru olduğuna göre dosya konumunda yanlışlık var. Müzikler değil dosyanın olduğu tam yeri koda aktarman gerekiyor.

Edit: playsound'daki parantezin başına "r" harfi koyarak sorunu çözdüm. Bundan önce de internetten bakıp denemiştim ama onda da ben başka bir hata yaptığımdan olmamıştı herhalde.

Yardım etmeye çalıştığınız için teşekkürler.

Python:

playsound(r"C:\Users\-kullanıcı adım-\Desktop\muzikler\Time.mp3")

Son düzenleme:
Çözüm

Windows kullanıcı adınız nedir?
Düzenleme; Peki kolay gelsin hata da modül adı ile ilgili bir şey demediğinden aklımıza gelmedi 😅

Geri
Yukarı