Python programlamada terminal işlemi yapmak

tkl5t86bis

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Linux bilgisayarda Python kullanıyorum ve mesela Spotify indirmek istiyorum.

Python:
import os.

os.system("paru spotify")

Yazdığımda misal şu şekilde çıktı geliyor.

Python:
2.)core spotify-git
1.)core spotify.
::Indirmek istediğiniz uygulamayı seçin.
::

Mesela programı çalıştırınca 1. numarayı kendi otomatik olarak indirmesini istiyorum ama OS. System komutuyla müdahale edemiyorum çünkü ilk komut bitmemiş sayıyor.

Python ile bunu yapabilmem mümkun mü?

Not: Biliyorum başka şekillerde de yapılabilir. Ama ben bir komutun içinde alt komutu nasıl verebileceğimizi öğenmek istiyorum.

Şimdiden herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Linux bilgisayarda Python kullanıyorum ve mesela Spotify indirmek istiyorum.

Python:
import os.

os.system("paru spotify")

Yazdığımda misal şu şekilde çıktı geliyor.

Python:
2.)core spotify-git
1.)core spotify.
::Indirmek istediğiniz uygulamayı seçin.
::

Mesela programı çalıştırınca 1. numarayı kendi otomatik olarak indirmesini istiyorum ama OS. System komutuyla müdahale edemiyorum çünkü ilk komut bitmemiş sayıyor.

Python ile bunu yapabilmem mümkun mü?

Not: Biliyorum başka şekillerde de yapılabilir. Ama ben bir komutun içinde alt komutu nasıl verebileceğimizi öğenmek istiyorum.

Şimdiden herkese teşekkürler.
Linuxu kullanmayı bilmiyorum. Ama "birşey" indirmek isteniyorsa ya urllib ya da requests kütüphanelerinden yararlanmanız gerekiyor.

Dokuman okuyun soru sormadan once.

Kod:
Execute the command (a string) in a subshell.
This is implemented by calling the Standard C function system(), and has the same limitations.
Changes to sys.stdin, etc. are not reflected in the environment of the executed command.

Kullanici tercihini stdin olarak gondermeyeceksen, output ve input stream'i pipe ederek manipule edebilecegin farkli yollar kullanman gerekiyor.

Bu sebeple kaliteli kod yazmak icin

1) Gerekmedikce kontrolun disindaki modullere dependency vermemek ( bash script etc )
2) Dokumani iyi okuyup tavsiye edilen best-practice'leri uygulamak ( ve bunu neden yaptigini bilmek )

1651509199442.png

Yeni konular

Geri
Yukarı