Python Tkinter'da içi boş bir daire nasıl yapabilirim?

quickL4t

Femtopat
Daha fazla  
Tkinter projesinde GUI'de içi boş bir daire nasıl yapabilirim acaba? Veya yapabilir miyim? Bahsettiğim şeyi örnek olarak çizimle göstermeye çalıştım.

1711299421255.png

Bunun gibi, fakat dairenin içi boş olacak şekilde, boştan kastım mesela o gui'nin arkasında Google sekmesi açık, dairenin içinde o Google sekmesi görünecek şekilde, fakat tabii bütün sekme değil, dairenin içi nereye denk geliyorsa ve arkasında ne varsa o şekilde, tam olarak anlatabildim mi emin değilim.

Bunun gibi, fakat dairenin içi boş olacak şekilde, boştan kastım mesela o gui'nin arkasında Google sekmesi açık, dairenin içinde o Google sekmesi görünecek şekilde, fakat tabii bütün sekme değil, dairenin içi nereye denk geliyorsa ve arkasında ne varsa o şeklinde, tam olarak anlatabildim mi emin değilim.
O yuvarlağın transparent olmasını istiyorsunuz yani?

Hocam transparan yapmanın bir çok farklı yöntemi var , yarattığınız yuvarlak boşluk alanında direkt program mı transparan olsun istiyorsunuz yoksa programın içinde arkada chrome açıksa onu gösterecek şekilde mi transparan olsun istiyorsunuz?

Edit : Program transparan olsun istiyorsanız görüntü şu şekilde:
1711300926937.png

Hocam transparan yapmanın bir çok farklı yöntemi var , yarattığınız yuvarlak boşluk alanında direkt program mı transparan olsun istiyorsunuz yoksa programın içinde arkada chrome açıksa onu gösterecek şekilde mi transparan olsun istiyorsunuz?

Edit : Program transparan olsun istiyorsanız görüntü şu şekilde:
Eki Görüntüle 2149522

Evet böyleydi, geç cevap için pardon. Daireyi şu şekilde oluşturarak halletim.

Python:
import tkinter as tk
from tkinter import Canvas

root = tk.Tk()

root.geometry("400x200")
root.attributes('-transparentcolor', '#ab23ff')

canvas = Canvas(root)

canvas.create_oval(110, 10, 210, 110, fill = "#ab23ff", width = 2)
canvas.pack()

root.mainloop()

1711377878427.png

Geri
Yukarı