Python tüm değeri değişkene atama

Zevahir

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Konsol içerisindeki tüm kodları bir değişkene nasıl atayabilirim? Yani konsoldaki tüm işlemler tamamlandıktan sonra konsolda ne var ne yoksa bunu bir string değişkene atamak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Google --> Python değişkene değer atama

Binlerce kaynak çıkacağından eminim. Bu şekilde başkasından cevap bekleyerek olmaz. Kendin araştırıp bir şeyleri çöz ve kendini buna alıştır. Konuyu açana kadar eminim ki sorunun cevabını bulmuştun. Senin içinde bu bir zaman kaybı.

Google --> Python değişkene değer atama

Binlerce kaynak çıkacağından eminim. Bu şekilde başkasından cevap bekleyerek olmaz. Kendin araştırıp bir şeyleri çöz ve kendini buna alıştır. Konuyu açana kadar eminim ki sorunun cevabını bulmuştun. Senin içinde bu bir zaman kaybı.
Değişkene değer atama değil, konsoldaki Output'u atama. Ama araştırma konusu biraz doğru, "stackoverflow" mesela bunun için var. Ama Türkçe cevap arıyorsa buraya gelmesi doğru gibi.

Değişkene değer atama değil, konsoldaki Output'u atama. Ama araştırma konusu biraz doğru, "stackoverflow" mesela bunun için var. Ama Türkçe cevap arıyorsa buraya gelmesi doğru gibi.
Ben örnek verdim. Python gibi bir dille ilgili her şeyin cevabını kendi başına bulabilir. Türkçe cevaplar onu bir yere kadar götürür sonra tıkanır. Buna ilk başta kendini alıştırması gerekiyor.

Konsoldan okunan her şeyi ve konsola basılan her şeyi sürekli olarak bir string değişkenine ekleyin. Satırlar için de gerektiği yerde new line eklerseniz en son bu değişkeni çektiğinizde elinizde tüm konsol olur.

Maalesef kendini çok akıllı sanan insanlardan sıyrılıp da soru soramıyoruz bir türlü. @Hypeer gibi haiterlerden sıkıldık artık. Keşke biraz bunu niye soruyorsun yerine bu sosyalin neden var olduğunu düşünseler biraz.

Maalesef kendini çok akıllı sanan insanlardan sıyrılıp da soru soramıyoruz bir türlü. @Hypeer gibi haiterlerden sıkıldık artık. Keşke biraz bunu niye soruyorsun yerine bu sosyalin neden var olduğunu düşünseler biraz.
Bu tembellikle bir şey öğrenemezsin. Sorunun cevabı eminimki yüzlerce kez farklı kişiler tarafından sorulmuş ve cevaplanmistir. Ben aslında sana iyilik olsun diye söyledim. Buraya konu açıp cevap gelene kadar 10 kere istediğin cevabı bulabilirdin. Technopat sosyalden yardım isteyerek mükemmel bir yazılımcı olacaksın devam et :)

Geri
Yukarı