Python veri analiz boyutu

erroshakan

Hectopat
Merhaba arkadaşlar bir veri dosyam var sadece kordinatlardan oluşuyor. 4 kolon ve yaklaşık 1.2 milyon satır var, dosya boyutu 82MB şimdi Python ile ben bu kordinatlar üzerinde bir takım hesaplamalar yapsam hepsini yapar mı yoksa bir sınırı var mı Max sütun satır vs. gibi ve yeni kordinatları da bir dosya açıp ona yazdırmasını istiyorum. Daha önce bir problemle karşılaşmıştım ve bu foruma sormuştum onu da tekrar buradan size sormak istiyorum linki burada: Python veri yazdırmada çıkan nedeni bilinmeyen yazılar - Technopat Sosyal 24.000 satıra işlem yapıp dosya. Write yaptğımda mecbur STR yazıp write yapıyorum çünkü float64 benim veriler. Ancak bu seferde linkte sorduğum problem ortaya çıkıyor ve 24.000 satır 47.000 satıra çıkıyor. Bir de bunu ben 1.5 milyonluk satıra yaparsam 3 milyon satıra çıkacak ve Excel ile düzenlemem çok sıkıntı olur bunu çünkü Excel Max 1milyon satır okuyor. Şimdiden teşekkürler...

İşlemi not defteri dosyasına yaptırım, birimler arasına tab boşluğu atarsanız, excel ile açtığınızda tablo olarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Ya da dosyaları belirli satır/sütun ulaşınca başka dosyaya geçmesini de söyleyebilirsiniz.

peki hocam float64 formatındaki veriyi dosya.write(str()) şeklinde yazdırmak zorunda kalıyorum çünkü bilmiyorum başka nasıl yazdırıcağımı. Veriyi yazıyor ancak veri hakkında bilgileride yazdırıyor onu nasıl düzeltebilirim ? sadece veriyi yazmasını istiyorum. Üstteki linkdeki sorumda yazıyor.

Python:
....
d = cl.iloc[c, [3]]['d'] * 1
....
"d" değerine atama yaptığınız her satıra yukarıdaki şekilde ['d'] ekleyin ki çıktı sadece bir sayı değeri olsun. Bir de str(a) yazdırdığınız bölümleri kaldırın. Sorununuzu doğru anladıysam eğer.

Python:
....
d = cl.iloc[c, [3]]['d'] * 1
....
"d" değerine atama yaptığınız her satıra yukarıdaki şekilde ['d'] ekleyin ki çıktı sadece bir sayı değeri olsun. Bir de str(a) yazdırdığınız bölümleri kaldırın. Sorununuzu doğru anladıysam eğer.
Hepinize çok teşekkür ederim. Bu arada kral dediğin gibi yaptım düzeldi :)
Ya birde bişey daha buldum.
d = cl.iloc[c, [3]] bunu d=cl.iloc[c,3] şeklinde yazıncada düzeldi, 3 gündür bir parantez yüzünden uğraşıyormuşum. :))

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı