Python yazılıma başlamak için ne kadar önemli?

Bestty

Kilopat
Yer
Tardis
Daha fazla  
Evieplus academy Python YouTube dersleri buldum. Henüz 10. sınıfım ama ileride yazılım mühendisi veya bilgisayar mühendisi olmak istiyorum. Bu dersleri almam benim için yararlı olur mu? Malum zaman kısıtlı. Elimden gelen en iyi şekilde başlamam gerek. Şimdiden bilgilendirmeniz için teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Genelde birçok kişinin geçiştirdiği bir dil hocam. Zaman kaybı olarak gören tanıdıklarım da var.

Evieplus academy Python YouTube dersleri buldum. Henüz 10. sınıfım ama ileride yazılım mühendisi veya bilgisayar mühendisi olmak istiyorum. Bu dersleri almam benim için yararlı olur mu? Malum zaman kısıtlı. Elimden gelen en iyi şekilde başlamam gerek. Şimdiden bilgilendirmeniz için teşekkürler :)

Tabii ki yararı olur. Ama yazılım veya bilgisayar mühendisliği için C dilinden başlamak daha iyi bir seçim olabilir.

Başladığınız dilin bir önemi yok, programlamayı öğreneceksiniz. Biriyle başlayın, sonra ne lazım olursa onu öğrenirsiniz.

Ayrıca neden zamanınız kısıtlı? İleride bilgisayar mühendisliği istiyormuşsunuz, bölüme gitmeden önce programlamayı öğrenmek zorunda hissediyorsunuz sanırım, böyle bir zorunluluk yok. Derslerinize çalışıp iyi bir üniversiteye gitmeniz önemli olan.

Ha seversiniz, boş zamanlarınızda ilgilenirsiniz o ayrı. Hatta nasıl bir şey olduğunu görüp, kariyerinizi bu alanda şekillendirmenin size ne kadar uygun olduğunu görmek için de bir miktar faydası da olduğunu düşünüyorum ben şahsen. Ama zorunda hissetmeyin kendinizi.

Başladığınız dilin bir önemi yok, programlamayı öğreneceksiniz. Biriyle başlayın, sonra ne lazım olursa onu öğrenirsiniz.

Ayrıca neden zamanınız kısıtlı? İleride bilgisayar mühendisliği istiyormuşsunuz, bölüme gitmeden önce programlamayı öğrenmek zorunda hissediyorsunuz sanırım, böyle bir zorunluluk yok. Derslerimize çalışıp iyi bir üniversiteye gitmeniz önemli olan.

Ha seversiniz, boş zamanlarınızda ilgilenirsiniz o ayrı. Ama zorunda hissetmeyin kendinizi.

Hocam dersler sıkıntı değil :D çok darlamayan hocalarım var sağ olsunlar. Zorundalık değil de yani boş vaktim çok oyun oynuyorum ama farklı bir aktivite de yapmak eğlenceli olur.

Tabii ki yararı olur. Ama yazılım veya bilgisayar mühendisliği için C dilinden başlamak daha iyi bir seçim olabilir.

C dili derken? Bİr örnek veya başlayacağım bir yer önerir misiniz?

Hocam dersler sıkıntı değil :D çok darlamayan hocalarım var sağ olsunlar. Zorundalık değil de yani boş vaktim çok oyun oynuyorum ama farklı bir aktivite de yapmak eğlenceli olur.

C dili derken? Bİr örnek veya başlayacağım bir yer önerir misiniz?
Youtube'a yazarsanız çıkar. Çok sayıda kanal var burada kanal seçmek değilde sizin istikrarınız olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı