Çözüldü Python'da C++'taki "getch()" fonksiyonunun alternatifi var mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kalim_x

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
C++ ile yazdığım, terminalde çalışan, basit bir oyunum var ve bu oyunu Python ile kodlamaya devam etme kararı aldım. Oyunumun C++ kodları şu linkte yer almakta. Oyunumda kullandığım en ana fonksiyon getch() fonksiyonu ve ben bu fonksiyonun Python'daki alternatifini bulamadım. Bileniniz var mıdır?

Son düzenleme:
Çözüm
C++'daki getch() yöntemiyle aynı işlevselliği elde etmek için Python'daki msvcrt paketindeki getch işlevini kullanın. Öte yandan msvcrt modülüne yalnızca Windows üzerinden erişilebilir ve diğer sistemlerde çalışmayabilir.
Ne yazık ki, getch modülü standart Python kitaplığında bulunmadığından, onu ayrı ayrı kurmalısınız. Pip yüklemek için kullanılabilir. Karşılaştırılabilir yetenekler sağlayan readchar modülünü de kullanabilirsiniz.
Getch gibi Readchar da standart Python kitaplığına dahil değildir ve pip kullanılarak ayrı ayrı kurulmalıdır. Getch ve readchar'ın platforma özel olduğunu ve tüm platformlarda çalışmayabileceğini unutmamak önemlidir.
C++'daki getch() yöntemiyle aynı işlevselliği elde etmek için Python'daki msvcrt paketindeki getch işlevini kullanın. Öte yandan msvcrt modülüne yalnızca Windows üzerinden erişilebilir ve diğer sistemlerde çalışmayabilir.
Ne yazık ki, getch modülü standart Python kitaplığında bulunmadığından, onu ayrı ayrı kurmalısınız. Pip yüklemek için kullanılabilir. Karşılaştırılabilir yetenekler sağlayan readchar modülünü de kullanabilirsiniz.
Getch gibi Readchar da standart Python kitaplığına dahil değildir ve pip kullanılarak ayrı ayrı kurulmalıdır. Getch ve readchar'ın platforma özel olduğunu ve tüm platformlarda çalışmayabileceğini unutmamak önemlidir.

Çözüm
readchar() türkçe karakter sorunumu çözdü ama sadece bir sorunum kaldı. O soruna bakmak için kaynak kodu inceleyebilirsiniz. en başta yorum olarak belirttim.

obo-py/obo.py at main · furcanomer/obo-py

Geri
Yukarı