Python'da csv dosyasını bilgisayara yazmak

ANON1M

Hectopat
Merhaba, bir sürü yerden baktım. Csv dosyasını bilgisayara yazabiliyorum ama data Frame'in bir parçasını yazamıyorum. Nasıl yapabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.
Mesela bir data framimiz var onun içinden bir kısmı aldım ve onu yeni bir csv dosyası olarak kaydetmek istiyorum, bunu nasıl yapabilirim?

@user.cs

Son düzenleme:
Merhaba, bir sürü yerden baktım. Csv dosyasını bilgisayara yazabiliyorum ama data Frame'in bir parçasını yazamıyorum. Nasıl yapabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.
Mesela bir data framimiz var onun içinden bir kısmı aldım ve onu yeni bir csv dosyası olarak kaydetmek istiyorum, bunu nasıl yapabilirim?

@user.cs
Data-frame'in diğer parçalarını silip kaydedebilirsiniz. Şu anlık aklıma gelen tek yöntem bu.

@ANON1M Dediğinizi biraz araştırdım ancak diğer frameleri silmek dışında bir çözüm bulamadım maalesef.

Hangi DB kütüphanesini kullandığınızı söylerseniz bunu yapabilecek bir fonksiyon yazıp gönderebilirim isterseniz.

Son düzenleme:
Data-frame'in diğer parçalarını silip kaydedebilirsiniz. Şu anlık aklıma gelen tek yöntem bu.

@ANON1M Dediğinizi biraz araştırdım ancak diğer frameleri silmek dışında bir çözüm bulamadım maalesef.

Hangi DB kütüphanesini kullandığınızı söylerseniz bunu yapabilecek bir fonksiyon yazıp gönderebilirim isterseniz.
Pandas kullandım hocam.

Pandas kullandım hocam.
Geç dönüş yaptığım için özür dilerim, fonksiyonu yazmak için vaktim olmadı maalesef. Ama mantık şu şekilde:
Fonksiyon 2 tane parametre almalı kaydetmek istediğiniz yerin konumu olarak. DB'nin uzunluğunu bir for döngüsünde değerlendirip yazılan konumlar hariç bulunulan satır ve sütunları silmeniz gerek. Daha sonra kalan DB'yi csv olarak kaydetmeniz lazım. Sonuç olarak dataframei kaydedemezsiniz ancak 1x1'lik bir tablo kaydedersiniz.
Satır ve sütun silmek için drop().

Merhaba sorunu çözdüm. İndexleri sıfırlayıp yazdırmam gerekliymiş. Bunu da
Kod:
reset.index()
ile yaptım. Sonrasında da yazılabiliyor yeni bir dataframemiş gibi.

Geri
Yukarı