Python'da eski sürüm yeni sürümde çalışır mı?

Daha fazla  
Merhabalar. Python. Orgtan downloads Mac sürümü için indireceğim fakat izlediğim videoda 3.9.1'i kullanıyor. Sizce ben de 3.9.1 sürümünü mü yoksa en yeni sürümü mü (3.9.6) indirmeliyim? Fark var mıdır aralarında?

Son düzenleyen: Moderatör:
3.9.6 daha güncel bir versiyon.
Açıkçası bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum.
Bu konuda sıkıntılar mesela 2 ile başlayan numaralardan 3 numaralı sürümlere geçişte oluyor.
Kütüphaneler ve yapı ciddi oranda değiştiği için uyum sorunu oluyor.

Uzun lafın kısası sıkıntı olacağını zannetmiyorum.

Merhabalar. Python. Orgtan downloads Mac sürümü için indireceğim fakat izlediğim videoda 3.9.1'i kullanıyor. Sizce ben de 3.9.1 sürümünü mü yoksa en yeni sürümü mü (3.9.6) indirmeliyim? Fark var mıdır aralarında?
Video büyük ihtimalle eski tarihte çekilmiş yani 3.9.6 yayınlanmadan önce doğru mudur? Bu sürüm farkı önemli olmaz, zaten yeni sürüm çıktıkça güncelleyin neden eski sürüm kullanasınız ki?

Yakın sürümlerde fazla sorun çıkmıyor, 2.7'den 3.9'a yükseltirseniz elbet çıkar tabii :D

Python backward compatible bir dil degil. Calisacagi garanti degil, versiyon farki arttikca calismama ihtimali artar ya da bekledigin sekilde calismaz.

Izledigin kaynak neyi kullaniyorsa onu kullan, ayni IDE, ayni versiyon. En azindan ilk baslarda.
Sonra neyin ne oldugunu anlayinca zaten videolarla vakit kaybetmezsin.

Geri
Yukarı