Python'da komut kısayola atanabilir mi?

EXNEED

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI RTX 3060 - RTX 3070
ROG STRIX B550 GW2E
R5 5600G 4.4Ghz
Vengeance Pro 32

M1 Air - 512GB
Meslek
Crypto Bot Developer
Merhaba dostlar. Benim bir sorum var, Python da komut yazıyorum ama bir komutu birden fazla kez kullanacağım buna kısa yol atama gibi bir şey var mı?
Örneğin:
Print("hello world") komutunu "HL1" olarak çağırmak istiyorum kod satırında HL1 yazsın fakat print("hello world") komutunu çalıştırsın.
İmport as komutu gibi bir şey var sanırım bununla bir şeyler yapılabiliyor ama tam anlayamadım, kısaca komutumda mesela:

B = print("hello world")

Diye tanıtacağım daha sonra ne zaman b komutuna ihtiyacım olsa satıra b yazacağım ve otomatikman b fonksiyonunu çalıştıracak.
Ve bir sürü gereksiz yere yazı yazmayacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Emmet bunun için fazla gelir ☺️ İstediğiniz şey için en temel özelliklerden biri olan definition yani tanımlama yapmanız yeterlidir.

Python:
def b():
    print("hello world")

b()

Eğer Python'a meraklıysanız Youtube'ta bulunan ücretsiz eğitim videolarına bakabilirsiniz. Örnekteki bu fonksiyon ve diğerlerini çok güzel bir şekilde anlatan eğitmenler var.

Saygılarımla.

Merhaba,

Emmet bunun için fazla gelir ☺️ İstediğiniz şey için en temel özelliklerden biri olan definition yani tanımlama yapmanız yeterlidir.

Python:
def b():
 print("hello world")

b()

Eğer Python'a meraklıysanız YouTube'ta bulunan ücretsiz eğitim videolarına bakabilirsiniz. Örnekteki bu fonksiyon ve diğerlerini çok güzel bir şekilde anlatan eğitmenler var.

Saygılarımla.

Yanıtınız için çok teşekkür ederim, def fonksiyonunu araştıracağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı