Python'da olay dinleme nasıl yapılır?

00PARZIVAL00

Picopat
Daha fazla  
Sorum şu; Python'da tkinter ile bir gui oluşturduk ve ona bir buton ekledik, herhangi seçtiğimiz bir uygulama PC'de açıkken butona basınca ekrana mesela "Program açık" diye bir yazı gelicek, ama seçtiğimiz uygulama PC'de açık değil ise "Program kapalı" şeklinde bir yazı gelicek, bunu yapabilir miyim ve nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu senin için yapıyorum ancak zaten Tkinter'dan projeyi yaptıysan a'yı da mesaj olarak yazdırabilirsin diye düşünüyorum. İstersen projeyi bana devret ben yazayım? :D

Python:
import psutil
import easygui

a = "msedge.exe" in (i.name() for i in psutil.process_iter())

if a == True:
    easygui.msgbox('AÇIK', 'DURUM')

if a == False:
    easygui.msgbox('KAPALI', 'DURUM')

Bunu senin için yapıyorum ancak zaten Tkinter'dan projeyi yaptıysan a'yı da mesaj olarak yazdırabilirsin diye düşünüyorum. İstersen projeyi bana devret ben yazayım? :D

Python:
import psutil
import easygui

if a == True:

if a == False:

Tkinter ve Python hakkında pek bir şey bilmiyorum, yani yeni başladım da diyebiliriz, yanlış anlamışım pardon :) Ve çok teşekkürler.

Python:
import psutil
import easygui

if a == True:

if a == False:
Merhaba acaba yazılımda nasıl geliştin,ben Pythonda yeniyim ama sanki hiç ilerleyemicekmişim gibi hissediyorum.Sanki şuan yazdığım gibi basit programlar yazmaya devam edecek,ve zor konuları yapamıcak gibi hissediyorum :( Adminler lütfen mesajımı silmeyin,python konusu olduğu için bilen birine soruyorum.For döngüsünü bile tam anlayamadım :( O yüzden sadece while döngüsü ile programlar yazıyorum.Kaynak verebilir misiniz

Merhaba acaba yazılımda nasıl geliştin,ben Pythonda yeniyim ama sanki hiç ilerleyemicekmişim gibi hissediyorum.Sanki şuan yazdığım gibi basit programlar yazmaya devam edecek,ve zor konuları yapamıcak gibi hissediyorum :( Adminler lütfen mesajımı silmeyin,python konusu olduğu için bilen birine soruyorum.For döngüsünü bile tam anlayamadım :( O yüzden sadece while döngüsü ile programlar yazıyorum.Kaynak verebilir misiniz
cs50x.harvard.edu , cs50p.harvard.edu

Yeni konular

Geri
Yukarı