Python'da Problem Çözme Yeteneğimi Nasıl Geliştirebilirim?

kerafb

Decapat
Daha fazla  
Udemy'den birkaç kurs aldım. Sırasıyla hepsini bitirmeyi düşünüyorum. Örneğin demin sorulan soruyu yapamadım
Bu tarz sorularda problem çözme yeteneğimi nasıl geliştirebilirim?

1640706674679.png

1640706686807.png

1640706697181.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürekli proje geliştirerek. İzlediğin şeyleri teoride bırakırsan hiçbir şey olmaz pratiğe dökmen lazım. Ayrıca yazılan kodları da okuyup yorumlayabilmen lazım, bir kodu gördüğün zaman ne işe yaradığını çıkartabilmen gerekli.

Bir anda kazanılan bir yetkinlik değil zaten, zamanla ve tecrübeyle olacak bir iş. İlk başlarda zorlanman normal, kendini geliştirdikçe daha iyi hale geleceksin.

"Python" da diye dusunme.
Algoritma olarak dusun. Kendini python API'si ile kisitlama.
Kagit kalem alip eline algoritmayi tasarlamaya calis.
Ilk baslarda boyle.
Sonra zamanla cok geliseceksin, direkt soruyu gorup hangi fonksiyonlara bolecegini, nasil bir yaklasim yapacagini direkt kestireceksin. Matematik calismak gibi aslinda.

Bolca pratik yaparak elbette. Bir programlama dilini herkes öğrenebilir fakat asıl olay bunu etkin biçimde kullanabilmekte. Kurs materyalleri oldukça iyi görünüyor. Derslerin üstüne öğrendiklerinizle küçük projeler geliştirmeye çalışın.

Örneğin basit bir hastane kayıt sistemi, bankamatik uygulaması, bilimsel hesap makinesi vb. amaçlara sahip dilediğinizce kod yazın. Zamanla dilde ilerleyerek yeni özellikler keşfedince önceden yazdığınız kodları geliştirin ve üstüne bir şeyler koyarak ilerleyin. Hem pratik yapmış hem de gelişiminizi gözlemlemiş olursunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı