Python'da Zorlanmak

Büyük oyun mu?
Orta düzey bir mobil oyun.
Çok yoruluyorum ve artık aklım almıyor, 1 gün ara iyi gelebilir.

İngilizce dilim iyi çok şükür, algoritma kısmında nasıl gelişebilirim?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu adam ne yapılacağı hakkında anlatmış. Doğrusu bu konu biraz beni aşabiliyor bazen.
@Puding Bey geliştirici profilinizi paylaşır mısınız rica etsem?
Belki ileride paylaşabilirim hocam. Şu projeleri tamamladıktan sonra neden olmasın. :)

Son günlerde bir Python maratonu yapıyorum ancak bir çok şey bilmeme rağmen problem çözmekte zorlanıyorum. Kodlar ile alakalı sıkıntım yok. Sadece neyi nereye koyacağımda şaşırıyorum. "Şöyle mi yapsam, böyle mi yapsam?" diyip kalıyorum. Acaba benim pratik mi yapmam lazım yoksa tekrardan kodlara mı çalışmalıyım? Şu an "class"lar ve SQLite kısmındayım ve biraz karıştırıyorum. Zorlanmam normal midir acaba?

Syntax öğrenmek kolaydır, siz de zaten belirtmişsiniz yazmakta sorunum yok ama neyi nereye koyacağımı şaşırıyorum diye. Bunun için size "akış diyagramı" çalışmanızı öneririm. Elinizde olan bir projeyi nasıl yapacağınızı kağıt üzerinde tasarlayabilirsiniz. Akış diyagramından sonra UML Class Diagram da oluşturabilirsiniz. UML Class Diagram'ın en büyük özelliği nesne tabanlı tüm diller arasında istediğiniz bir dil ile yazabiliyor olmanız. Akış diyagramı (flow chart) ve UML Class Diagram öğrendikten sonra sorunlarınızın kalkacağını düşünüyorum.

Syntax öğrenmek kolaydır, siz de zaten belirtmişsiniz yazmakta sorunum yok ama neyi nereye koyacağımı şaşırıyorum diye. Bunun için size "akış diyagramı" çalışmanızı öneririm. Elinizde olan bir projeyi nasıl yapacağınızı kağıt üzerinde tasarlayabilirsiniz. Akış diyagramından sonra UML Class Diagram da oluşturabilirsiniz. UML Class Diagram'ın en büyük özelliği nesne tabanlı tüm diller arasında istediğiniz bir dil ile yazabiliyor olmanız. Akış diyagramı (flow chart) ve UML Class Diagram öğrendikten sonra sorunlarınızın kalkacağını düşünüyorum.
Araştırayım hemen, teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı