Q6600 alınır mı?

Eminkrkt

Decapat
Visual Studio Code, Visual Studio kullanıyorum ve Linux da Dual kullanıyorum bir sıkıntı yaşar mıyım alınır mı?

Visual Studio Code, Visual Studio kullanıyorum ve Linux da Dual kullanıyorum bir sıkıntı yaşar mıyım alınır mı?

Q6600 LGA775 soketli bir işlemci. LGA775'de daha iyi işlemciler var AliExpress'den Q9400, Q9500 bakabilirsiniz. Yeni üye kuponu ile birlikte alırsanız daha uyguna gelir.

Şöyle diyeyim eve 2. bir masaüstü bilgisayar almayı düşünüyorum.

Özellikleri
İşlemci: Q6600.
Anakart: Gigabyte GA-G41MT-S2pt
Ekran kartı yok onboard çalışıyor.
RAM = 3 GB (DDR3 8 GB RAM destekliyor)
120 GB'lik SSD.

Fiyatı da 580 lira.
Bu fiyata sizce alınır mı bir de kullandığım programlar ve işletim sisteminde performansı ne olur?

Şöyle diyeyim eve 2. bir masaüstü bilgisayar almayı düşünüyorum.

Özellikleri.
İşlemci: Q6600.
Anakart: Gigabyte GA-G41MT-S2pt
Ekran kartı yok onboard çalışıyor.
RAM = 3 GB (DDR3 8 GB RAM destekliyor)
120 GB'lik SSD.

Fiyatı da 580 lira.
Bu fiyata sizce alınır mı bir de kullandığım programlar ve işletim sisteminde performansı ne olur?

Pazarlık yapıp öyle alın hocam + aldıktan sonra 1 GB'lık RAM'i ikinci el olarak satıp RAM'i arttırabilirsiniz. Q6600 islemciyi satıp Q9300-Q9400-Q9500'e bir göz atın bütçeniz hangisine yetiyorsa onu alın. Bilgisayar daha performanslı daha iş görür hâle gelecektir.

Pazarlık yapıp öyle alın hocam + aldıktan sonra 1 GB'lık RAM'i ikinci el olarak satıp RAM'i arttırabilirsiniz. Q6600 islemciyi satıp Q9300-Q9400-Q9500'e bir göz atın bütçeniz hangisine yetiyorsa onu alın. Bilgisayar daha performanslı daha iş görür hâle gelecektir.
Aslında 3 cigolayt daha taksa rahat eder.

Şimdi söyle bir düşüncem var:

Oturduğum ilde ikinci el piyasasında Q9400, Q8300 gibi işlemciler olan bilgisayarlar DDR2 ve normal harddiskli oluyor ve yaklaşık 750 liradan başlıyorlar eğer ben bu bilgisayarları alırsam harici olarak bir SSD alacağım ve piyasa çok uçuk.

Eğer bu bilgisayar nasip olursa içinde SSD olduğu için para biriktirdiğim zaman.
Direkt RAM sonrasında ekran kartına yönelicem daha ilerisinde belki işlemciyi değiştiririm.

Geri
Yukarı