Q6600 İşlemciye OC yaparak ramlari 1333MHz nasıl çalıştırırım?

FurkanEmreYIlmaz

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Q6600 CORE 2 QUAD

GIGABYTE GA-G41M-COMBO

KINGSTON 4GB DDR3 1333MHZ

XILENCE XP600 600W

COOLER MASTER VORTEX 211Q

Sistemim bu şekilde şimdi benim işlemcim 266x9 = 2.40GHz de çalışıyor. İşlemcinin standart RAM desteği 1066Mhz. Kullandığım RAM 1333Mhz hızında ama işlemcim desteklemediğinden standart frekanslarda RAM mi 1333Mhz de çalıştıramıyorum. İşlemciye OC. yapmayı daha önceden denedim yanlış hatırlamıyorsam 300x9=2.70Ghz kadar sorun olmadan çıkıyor ancak RAM leri tam manasıyla kullanabilmem için işlemcimin 333x9=3.00Ghz hızında çalışması gerekmekte. Ama bunu voltajlarla oynamadan becerilmiş değilim... Voltajlarla da oynamadım çünkü hassas bir konu olduğunu düşünüyorum. İnternette biraz araştırdım ama BİOS ayarlarımızın birebir tuttuğu bir video bulamadım. Şimdi siz değerli TECHNOPAT okurlarına soruyorum.. Ben bu BİOS ayarını nasıl yapsam voltajlarla nasıl oynasam işlemciyi 3.00Ghz de çalıştırırım.
Aslında günlük kullanımım da sistem isteğimi veriyor ama küçüklükten gelen bazı takıntılardan dolayı her şey tam gücünde çalışmalı... :) Yardımlarınızı bekliyorum... Teşekkürler... BİOS resimlerini çektim ama ekleyemedim. İsterseniz ekleri

Bilmiyorum resimler gözükecek mi gözükmesse kusura bakmayın...

Öyle yapınca RAM ler artıyor. Ama voltaj konusunda pek bilgim yok. Sizden beklediğim şey beni voltaj verme konusunda aydınlatmak. Voltajın değerinde yardım istiyorum. 266x9 =2.4GHZ 1066MHz ///// 333x9=3.00GHz 1333Mhz oluyor ancak voltajsız konuda belirtiğim gibi belli bir değere kadar gelebiliyorum. Mesela 300x9 yaptım açılıyor. Bir üstünde açılmıyor. Bunun açılması içinde büyük ihtimalle voltaj lazım ama ne kadar arttıracağım..??

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı