Q6600 sistem Adobe Premiere kaldırır mı?

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GIGABYTE B450M S2H / R5 2400G / 2×8 CORSAİR 3000MHZ RAM / A400 500GB SSD
Dostlar herkese hayırlı Sosyaller, öncelikle sistem özelliklerim şudur:
G41-MT-D3
Q6600 @2.40GHz
4 GB 1333MHz.
1GB 128bit HD3650
Dostlar YouTube'a içerik üretiyorum artık kanal büyüdü ve bilgisayardan video düzenlemek istiyorum bunun için hangi programı kullanmalıyım? Kullanışlı ve kaliteli bir program önerir misiniz? Bir de Adobe Premiere kaldırır mı? Cevaplarsanız mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Premiere çoğu kişi gibi bence de en iyisi. Ancak orijinal kullandığınızda bu programlar çok pahalı. Video düzenlemede ram çok önemli. Premiere en az 8 gb ram istiyor. Benim eski bilgisayarımda bile çalışıyordu ama kullanmak işkenceydi. Video düzenleme için 16 gb ram öneriyoruz, 4K düzenleme içinse 32 gb. Rami 16 olan yeni bilgisayarımda program anında açılıyor, çok hızlı bir şekilde çalışıyor.

Premiere sistem gereksinimleri

Genel işlemler için alternatif ücretsiz birçok program da var. Windows'un Video Düzenleyici programıyla bile çoğu şeyi yapabilirsiniz. Kullanımı da basit. Özellikle Windows 11'de bu program çok geliştirildi. Daha karışık işlemler için ücretsiz DaVinci Resolve var. Çok ünlü bir filmde bu program kullanılmıştı mesela.

Telefonla çekilmiş görüntülerden Premiere ile düzenlediğim bir video.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Premiere çoğu kişi gibi bence de en iyisi. Ancak orijinal kullandığınızda bu programlar çok pahalı. Video düzenlemede RAM çok önemli. Premiere en az 8 GB RAM istiyor. Benim eski bilgisayarımda bile çalışıyordu ama kullanmak işkenceydi. Video düzenleme için 16 GB RAM öneriyoruz, 4K düzenleme içinse 32 GB. RAM'i 16 olan yeni bilgisayarımda program anında açılıyor, çok hızlı bir şekilde çalışıyor.

Premiere sistem gereksinimleri

Genel işlemler için alternatif ücretsiz birçok program da var. Windows'un video düzenleyici programıyla bile çoğu şeyi yapabilirsiniz. Kullanımı da basit. Özellikle Windows 11'de bu program çok geliştirildi. Daha karışık işlemler için ücretsiz DaVinci Resolve var. Çok ünlü bir filmde bu program kullanılmıştı mesela.

Telefonla çekilmiş görüntülerden Premiere ile düzenlediğim bir video.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eyvallah dostum DaVinci Resolve de Adobe gibi çok sistem istiyormuş mecbur shotcuttan gitmeye çalışacağım.

Geri
Yukarı