Q6600 sistem yükseltme

Mondai

Hectopat
Yer
Earth
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta gördünüz bilgisayarımın parçaları şunlar:
  • GPU - AMD Radeon HD 5500 series VRAM 1GB.
  • CPU - Intel Core 2 Duo Q6600 2.40 GHz 4 çekirdek.
  • Anakart - ASRock G41CGS.
  • RAM - 2x4 = 8 1600 MHz.
Sizin fikriniz nedir? Parça alıp yenilemem mi daha iyi olur, yoksa 0'dan toplama bir bilgisayar almak mı? Elimde 1000 TL var. İleride biraz daha çoğaltabilirim ya da harcayabilirim. Bir de sizden ricam, ben YouTube video çekiyorum OBS üzerinden, onu da hesap edelim. Sadece oyunu açıp, oyun oynayıp çıkmıyorum. Adobe Premiere Pro 2015 ve Camtasia kullanıyorum. Orta ayarlarda akıcı olması yeterli. FPS takıntım yok. Görüntü donmasın yeter benim için. Şimdiden teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar. Başlıkta gördünüz bilgisayarımın parçaları şunlar:
  • GPU - AMD Radeon HD 5500 series VRAM 1GB.
  • CPU - Intel Core 2 Duo Q6600 2.40 GHz 4 çekirdek.
  • Anakart - ASRock G41CGS.
  • RAM - 2x4 = 8 1600 MHz.
Sizin fikriniz nedir? Parça alıp yenilemem mi daha iyi olur, yoksa 0'dan toplama bir bilgisayar almak mı? Elimde 1000 TL var. İleride biraz daha çoğaltabilirim ya da harcayabilirim. Bir de sizden ricam, ben YouTube video çekiyorum OBS üzerinden, onu da hesap edelim. Sadece oyunu açıp, oyun oynayıp çıkmıyorum. Adobe Premiere Pro 2015 ve Camtasia kullanıyorum. Orta ayarlarda akıcı olması yeterli. FPS takıntım yok. Görüntü donmasın yeter benim için. Şimdiden teşekkürler.
1000 tl ye 0 dan toplama şansınız yok hocam 2 . el alma imkanınız varmı?
Sadece ekran kartı değişin ilerde anakart ile işlemci alın şuanlık darboğaz yapabilir.

Son düzenleme:
Hocam işlemci olarak Q9650 işlemcisini öneririm.
2. el olarak alabilirsin.
@Mondai
Hocam kalan para ile 1030 alabilirsiniz.
Veya bütçeyi aşabilirseniz 1050 alabilirsiniz.
2. el olmak şartıyla.

Arkadaş galiba kanalın ismini girmiş ondanda ceza yemiş.

Yok hocam yazım kuralından dolayı ceza aldım.
Anakartıma uyumlu mu acaba?

1000 TL'ye 0'dan toplama şansınız yok hocam 2. El alma imkanınız var mı?
Sadece ekran kartı değişin ileride anakart ile işlemci alın şu anlık darboğaz yapabilir.
Hocam işlemci olarak Q9650 işlemcisini öneririm.
2. el olarak alabilirsin.
@Mondai
Hocam kalan para ile 1030 alabilirsiniz.
Veya bütçeyi aşabilirseniz 1050 alabilirsiniz.
2. el olmak şartıyla.

2. el alırım ama şöyle bir takıntım var uzakta bir işlemci buldum diyelim bunun sağlam olup olmadığını nasıl analayabilirim bir de ekran kartı 1030 dediniz ama ben bulamadım hangi 1030'dan bahsettiğiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı