Q6600 sistemde Windows 10 kasıyor

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ryzen 5 3500 işlemci rx580 ekran kartı asrock a320m hdvr4 anakart highpower 500w psu
Eski sistemim de Q6600'dı ama ekran kartı 512 MB'ydi. Sattım onu, Q6600 bir işlemcili 4 GB GTX960'lı sistem aldım ama Win eski sistemde akıyordu. Buna Windows 10 yükleyince PC aşırı kastı, hiçbir driver yüklemedim. Windows 10'da Win 8 driverları ile denedim. Windows 10'a geçince GTX960'a farklı bir driver mı yüklemeliyim? Geri Win 8'e döndüm, bir daha deneyeceğim. GTX960 için driver mı kurmam lazım yoksa başka PCI köprü driverı mı yüklemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski sistemim de Q6600'dı ama ekran kartı 512 mb'ydi. Sattım onu, Q6600 bir işlemcili 4 GB GTX960'lı sistem aldım ama Win eski sistemde akıyordu. Buna Windows 10 yükleyince PC aşırı kastı, hiçbir driver yüklemedim. Windows 10'da Win 8 driverları ile denedim. Windows 10'a geçince GTX960'a farklı bir driver mı yüklemeliyim? Geri Win 8'e döndüm, bir daha deneyeceğim. GTX960 için driver mı kurmam lazım yoksa başka PCI köprü driverı mı yüklemeliyim?

Sistemde SSD var mı?

Eski sistemim de Q6600'dı ama ekran kartı 512 MB'ydi. Sattım onu, Q6600 bir işlemcili 4 GB GTX960'lı sistem aldım ama Win eski sistemde akıyordu. Buna Windows 10 yükleyince PC aşırı kastı, hiçbir driver yüklemedim. Windows 10'da Win 8 driverları ile denedim. Windows 10'a geçince GTX960'a farklı bir driver mı yüklemeliyim? Geri Win 8'e döndüm, bir daha deneyeceğim. GTX960 için driver mı kurmam lazım yoksa başka PCI köprü driverı mı yüklemeliyim?
Hocam tabii ki de driverleri yüklemeniz lazım. Driver olmadan sistem dediğiniz gib hem yavaş hem de kararsız çalışır. Hem sistem sağlığı açısından hem de sistem hızlılığı açısından driver yüklenmelidir.

Son düzenleme:
Bende Q9550 almayı planlıyorum illa Windows 10 son sürüm istiyorsanız 32 Bit atın aslında o bile zorlar sistemi hiç atmayın 8.1 iyi o sistem için her şeyin günceli iyi değildir yoksa sistemide güncellemek gerek (yani yeni bilgisayar almak :D)

@R.B.D Hocam neden gülücük attınız? Bunda gülünecek bir şey yok bence?

Bende Q9550 almayı planlıyorum illa Windows 10 son sürüm istiyorsanız 32 Bit atın aslında o bile zorlar sistemi hiç atmayın 8.1 iyi o sistem için her şeyin günceli iyi değildir yoksa sistemide güncellemek gerek (yani yeni bilgisayar almak :D)

Ben eski pcmde Q6600'dı Windows 10 son sürüm vardı.
Ekran kartı driverını yüklemediyseniz normal. Windows 10 için sürücüsü yoksa 7 sürücüsünü deneyebilirsiniz.

CPU kullanımı fırlıyordu Windows 10'da.
RAM'iniz ne kadar?
Oto sürücü güncelleme programlarını denediniz mi?

8 GB RAM var driverla denedim aynı.

Yeni konular

Geri
Yukarı