Q6600 Sisteme R7 240 Ekran Kartı Uyar mı?

YalnızAdam216

Hectopat
Daha fazla  
İlk öncelikle arkadaşlar çok kötü bir bilgisayarım var. Son zamanlarda oyunlara sardığım için ekran kartı almak istiyorum. Öğrenciler için uygun fiyatlı bir ekran kartı buldum. MSI AMD Radeon R7 240 ekran kartı aşağıdaki donanımlarla uyumlu mu?
  • İşlemci: İntel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz 2.40GHz
  • RAM: 3GB ama 4 olacak, almadan önce bir tane de 2'lik alacağım, 1GB RAM'i çıkartacağım.
  • Sistem Türü: 32 Bit ama 64 bit destekliyor sizce yapayım mı?
  • Anakart: MSI G31M (MS-7379)
  • Güç Kaynağı: 300W
  • İşletim Sistemi: Windows 7 Home Premium
Sormak istediğiniz bir şey varsa lütfen sorun, uyumlu mu? :( Bilgisayarım çok kötü biliyorum. Ekran kartım yok bu arada. R7 240 almak istiyorum. En son koyduğum resim ekran kartı bilgisayarıma uyar mı?

adasdasdasdasdasdasdasdas.jpg asdasdsadsadsada.jpg cats.jpg catssadasdasd.jpg sadasdasdfas.jpg sadsadsa.jpg dfssdfsdfsdsdf.jpg

Arkadaşlarım işlemcin kötü uyumsuzluk oluşur kasar donar diyolar olur mu ? 250 TL boşa gitsin istemiyorum öğrenciyim :D Bir de slotuma uyar mı MSI AMD radeon R7 240 ekran kartı özelliklerinde PCI-Express 3.0 yazıyor alınca takabilir miyim resimlerde slot yerimi koydum ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyar. bende 2 çekirdekli E6700 var r7 240 ile gayet guzel performans aliyorum. 4 cekirdekli quad qore ile gram sikinti olmuyacaktir. Zaten giriş seviyesi bir kart. Uyumsuzlukta soz konusu degil.
Anakartinda 1 adet pci slotu var ekran kartini kendin rahatca takabilirsin.

İşlemci eski ve güçlü bir model. Overclock yaparak daha da verim alabilirsiniz. Yanına R7 250x alırsanız oyunlarda size gayet tatmin edici sonuçlar verir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı