Q6600 ve GT 1030'lu sistemin darboğaz yapması nasıl engellenir?

aesiow

Hectopat
Daha fazla  
Q6600 işlemcim GT 1030 ekran kartım var. Darboğaz yapıyorlar. Ekran kartımın gücünü kısarsam darboğaz azalır mı?

Aksine ekran kartına güç bindirmeniz gerekir ayarları yükseğe çekin.

İşlemci ekran kartına güç vermek için %100 de 100 çalışıyor ayarları yükseltmek gücü daha çok ekran kartına bindirir darbogazı azaltır ama ben ayarları yükseltmeden direk ekran kartının gücünü kıssam işlemciyle daha uyumlu olur. Sence olabilir mi?

İşlemci ekran kartına güç vermek için %100 de 100 çalışıyor ayarları yükseltmek gücü daha çok ekran kartına bindirir darbogazı azaltır ama ben ayarları yükseltmeden direk ekran kartının gücünü kıssam işlemciyle daha uyumlu olur. Sence olabilir mi?

Gücü kısmanız hiçbir fayda vermez zaten işlemci besleyebildiği kadarını besliyorken de aynı güçte çalışacak. Yani anlamsız bir uğraş olur.

eğer anakart,psu ve işlemci fanınız, ve termal macununun uygunsa maximum overclock yaparak azaltabilirsin.Ek olarak oyunları yine low da oyna fakat 1080p de aç mesela,fps i hikayeli oyunlarda 60 a sınırla.

Eğer anakart, PSU ve işlemci fanınız, ve termal macununun uygunsa maximum overclock yaparak azaltabilirsin. Ek olarak oyunları yine Low da oyna fakat 1080p de aç mesela, FPS'i hikayeli oyunlarda 60'a sınırla.

PSU yetersiz, overclock çektiğimde oyunlar hızlanıp yavaşlıyor hikayeli oyunlarda çok darboğaz yaşamıyorum genelde Valorant vb oyunlarda yaşıyorum.

RAM'i arttırmak, çözünürlüğü arttırmak ve grafik kalitesi arttırmak işlemcideki yükü hafifletip ekran kartı kullanımını arttıracaktır.

PSU yetersiz, overclock çektiğimde oyunlar hızlanıp yavaşlıyor hikayeli oyunlarda çok darboğaz yaşamıyorum genelde Valorant vb oyunlarda yaşıyorum.
tek çare anakartinda destekliyorsa modlu 775 pin xeon islemci almak.Sistemin tahminen ddr2 veya ddr3 dur.Ddr2 4 slot ramli değilse 8gb yapmak çok uğraştırır değmez.Ddr3 ise ilk işin ram kapasitesini artırmak,xeon islemci almak tır.Psu na göre TDP değerli az watt çeken islemcilere bakabilirsin.Bu söylediklerim dışında yapabilicegin bişey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı