Q6600 ve MS 7255 anakart uyumu

Mehmet Halis

Kilopat
Merhaba arkadaşlar eski bir sistemim var ve ben bu sistemde E5200 işlemcisini kullanıyorum. ATI HD Radeon 3450 ekran kartıma sanırım darboğaz yapıyor. MSI MS-7255 P4M900M2-L anakartım var. Anakartın destek sitesinde bazı işlemciler verilmiş fakat başka sitelerde diğer işlemciler de destekleniyor denmiş. Aklımda Q6600 işlemcisi var araştırma yapacağım ama yardım eder misiniz işlemci anakarta uyar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Q6600 Core 2 Quad'ların en kötü işlemcisi. Hızı düşük ve yüksek güç tüketimine sahip. En aşağı Q8300 tavsiye ediyorum ben. Anakartın bu arada bunları desteklemiyor en fazla E6700 takabilirsin.

Merhaba arkadaşlar eski bir sistemim var ve ben bu sistemde E5200 işlemcisini kullanıyorum. ATI HD Radeon 3450 ekran kartıma sanırım darboğaz yapıyor. MSI MS-7255 P4M900M2-L anakartım var. Anakartın destek sitesinde bazı işlemciler verilmiş fakat başka sitelerde diğer işlemciler de destekleniyor denmiş. Aklımda Q6600 işlemcisi var araştırma yapacağım ama yardım eder misiniz işlemci anakarta uyar mı?
Evet. Anakartınız bu işlemciyi desteklemektedir. Anakartınız VIA-P4M900 chipsetli ve desteklediği yazmakta.

Q8300 1333 fsb hızına sahip anakart en fazla 1066 fsb hızını anakart destekliyor.
@FideLity

Ama destek sitesinde ismi verilmemiş. Garibime gitti açıkçası. @Curesto
Anakartınız 65 mm üretim teknolojisi olan Core 2 Quad serilerini desteklemektedir. Yani en fazla Q6xxx serisi modelleri takabilirsiniz.Q8xxx ve Q9xxx serileri 45nm olduğundan maalesef desteklememektedir.

Ben @FideLity kullanıcısına söylemiştim onu fakat bu dediklerinizin doğru olduğunu değiştirmez.
Destek: P4M900M2-L | Motherboard - The world leader in motherboard design | MSI Türkiye bu linkte istediğim işlemci bulunmamakta ama şimdiki işlemcim e5200 de listede bulunmamakta. :kararsız::kararsız:

@Curesto
Burda önemli olan etmen anakartınızın chipseti ve sizin anakartınız ile Q6600 kullanan kullanıcılarda mevcut. CPU-Upgrade: VIA P4M900 chipset processor support Şu linkten bakabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı