Q6600 ve R7 240 Oyun Performansı

Celil2000

Decapat
  • Anakart : P5KPL-CM
  • Ekran Kartı : R7 240
  • RAM: 4 GB DDR2
  • PSU : 230 W ( 300 W takacağım yetersiz ise )
Arkadaşlar bu sisteme Intel Core 2 Quad Q6600 takarsam CS:GO, Fortnite vb. oyunlarda işlemci yeterli olur mu?
Sitede işlemci uyumlu gösteriyor.
Yardımcı olursanız çok sevinirim, biraz amatörüm bu konuda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanılabilir. 300W PSU elinizde varsa değiştirin.

Ama Fortnite zevk vermez RAM eklemeniz gerek.
Drop girer hep.
Ram ekleyemez anakartı max 4GB ram destekliyor. Anakartınızı değiştirip 775 pin 8GB destekli bir anakart alıp +4GB RAM ve Q6600 Yerine de Q9550 Alırsan 3 sene falan seni idare edecek sağlam bir pc yapmış olursun ortalama 250-270 TL Tüm parçaların değişimi olur.

Ram ekleyemez anakartı max 4GB ram destekliyor. Anakartınızı değiştirip 775 pin 8GB destekli bir anakart alıp +4GB RAM ve Q6600 Yerine de Q9550 Alırsan 3 sene falan seni idare edecek sağlam bir pc yapmış olursun ortalama 250-270 TL Tüm parçaların değişimi olur.
Ana kart modeli birde ne kadar olur soylermisin çünkü elimde 3 gb ram var fazladan

775 Pin 8GB destekli bir anakart almalısın. Asus , MSI , bunlara bakabilirsin. Sahibinden.com dan ilanlara bakayım senin için.

Anakartlar için tıkla
Bu bağlantıdan bakabilirsin. Hangi şehirde oturuyorsan bakabilirsin onlara da 775 Pin DDR3 ve 8GB RAM destekli bulursan ucuza kapatabilirsin.
elimde 3 gb ram var fazladan
Elindeki RAM DDR3 ise bir ihtimal uyma şansı var ama DDR2 ise kesinlikle uymayacaktır.

775 Pin 8GB destekli bir anakart almalısın. Asus , MSI , bunlara bakabilirsin. Sahibinden.com dan ilanlara bakayım senin için.

Anakartlar için tıkla
Bu bağlantıdan bakabilirsin. Hangi şehirde oturuyorsan bakabilirsin onlara da 775 Pin DDR3 ve 8GB RAM destekli bulursan ucuza kapatabilirsin.

Elindeki RAM DDR3 ise bir ihtimal uyma şansı var ama DDR2 ise kesinlikle uymayacaktır.
Uymayacak derken bana gösterdiğin anakartami uymaz ramler

Ben baktım da 250 - 270 demissin anakart sırf 100 150 arası değişiyor ram desen 200 lira civarı işlemci 200 vs 500 u geçiyor
İşlemcini değiştirmene gerek yok. Yeni alacağın anakartta işlemcin çalışacak. Bunun dışında Anakart için 150 TL uygun bile 180 TL civarında benim belirttiğim anakartlar. +4GB ram alacaksın oda 60TL civarında neden bu kadar abarttın RAM fiyatını ki? İşlemcini de değiştirmeyeceğine göre toplamda 240 TL ye geliyor. Değiştirmeni söylediğim şey sadece Anakart ve +4GB RAM eklemen.
RAM 4GB DDR2 imiş bunu gözden kaçırmışım mecburen 2 tane 4GB DDR3 RAM alman gerekecek. Elindeki RAM ile olmaz o iş. Biraz para çıkacak sanırım cebinden ama 2 adet
RAM Fiyatları inceleyebilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı