Q6600'ın Fazla Isınması ve PC'nin Kapanması

Rüştü Eren

Decapat
Merhabalar Q6600 işlemcimi güzelce temizledim yeni fan aldım termal macununuda değiştirdim. Fanı doğru taktığıma eminim çok sert oldu hatta. sıcaklık ise 50 derece arasında gidip geliyor.

Ne yapabilirim termal macunu sürerken Technopat toplama rehberinden yararlandım ama hala sorun geçmedi. Lütfen yardım eder misiniz? Belki aldığım soğutucu ile işlemcim uyumlu değillerdir diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci, türü arasında en yüksek TDP değerine sahip yani en çok ısınan modeli. Termal macunu çok kalın veya yetersiz derece ince sürdüyseniz ısı çoğalabilir. Lakin 50 derece normal bir değerdir.

@Mr_Bean yukarıda yazdığımı ya tam okuyamadın, ya da okudun fakat anlayamadın.
Core 2 Quad işlemciler arasında 105TDP değerine sahip olan tek modeli kullanıyor arkadaş. Aynı cümleyi ikinci kez yazıyorum sana özel :) daha fazla güç tükettiğinden dolayı 50 normal.

Hiç 50 derece ile sistem kapanan bilgisayar görmedim. Sorun farklı. Sistemin nasıl, ne yaparken kapandığına dair daha detaylı bilgi vermeniz lazım. PSU dahil bileşenleri de detaylı yazın.
Psu 500 w işlemci i2 q6600 2 gb ram 120 gb hardisk var.PC parçalarında sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü işlemci fanını çıkarmadan önce tıkır tıkır çalışıyordu.işlemci fanının kasaya bağlandığı pin sayısı 4 olması gerekirken 3 acaba ondan kaynaklımı biostan fanın hızını nasıl arttırabiliri bir bilgin varsa yazarmısın
Arkadaşlar sorunun kaynağını buldum işlemcimin üstüne tamn oturmuş fakat fan yavaş dönüyo biosa girince hepsi disabled ne yapmam lazım lütffen yardım edin.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı