Q8200 sisteme ekran kartı ve PSU önerisi

Ekran kartı: Gigabyte GeForce GT1030 OC 2GB 64Bit

Güç kaynağı olan kasa: Aerocool CS1102 500W USB 3.0 Siyah Mid Tower ATX Kasa

Kasada olmasının sebebi kasa eski olduğu için yeni olsun diye ekledim.

Toplam fiyat: 567 TL

Küçük kardeşime söyleyin GTA 5 oynayabilecek. ;) Sevinsin çocuk.
Eyvallah @Yuuji. Tavsiyen için teşekkür ederim. 1030 bu işlemci ile darboğaz yapmaz değil mi?

@Yuuji önerdiğin ekran kartını almaya karar verdim. Fakat 1030 da DVI-D çıkışı var. Bendeki monitör VGA çıkışlı. DVI-D 5-10 liralık çeviriciler ile görüntüyü aktarmıyor bildiğim kadarıyla. Bu kartta da öyle midir? Kutu içerisinden aktif bir çevirici çıkıyor mu yoksa?

Power olarak Nagas 350W AO350 Güç Kaynağı 80+ Bronz Aktif PFC alacağım. 80+ sertifikalı ve 350 bu sisteme yeter gibi duruyor.

Eyvallah @Yuuji. Tavsiyen için teşekkür ederim. 1030 bu işlemci ile darboğaz yapmaz değil mi?

@Yuuji önerdiğin ekran kartını almaya karar verdim. Fakat 1030 da DVI-D çıkışı var. Bendeki monitör VGA çıkışlı. DVI-D 5-10 liralık çeviriciler ile görüntüyü aktarmıyor bildiğim kadarıyla. Bu kartta da öyle midir? Kutu içerisinden aktif bir çevirici çıkıyor mu yoksa?

Power olarak Nagas 350W AO350 Güç Kaynağı 80+ Bronz Aktif PFC alacağım. 80+ sertifikalı ve 350 bu sisteme yeter gibi duruyor.
Dediğim şeyi alın HDMI To VGA olarak bağlayın.

HDMI çıkışıda var GT 1030'un HDMI to VGA alın;
Biraz araştırdım DVI-D to VGA daha ucuz oluyorlar 5-6 TL gibi ama hangisi daha iyi olur bilmiyorum.
DVI-D to VGA çeviriciler aktif - pasif olarak ayırılıyor kendi arasında. DVI-D direkt dijital çıkış verdiğinden VGA ya görüntü aktarmıyor. Bir arkadaşımın ekran kartında yaşadık bu sorunu.
Dediğim şeyi alın HDMI To VGA olarak bağlayın.
Teşekkür ederim tekrar. Artık gerisi parçaları almakta kaldı. HDMI to VGA aparatı alacağım.

DVI-D to VGA çeviriciler aktif - pasif olarak ayırılıyor kendi arasında. DVI-D direkt dijital çıkış verdiğinden VGA ya görüntü aktarmıyor. Bir arkadaşımın ekran kartında yaşadık bu sorunu.

Teşekkür ederim tekrar. Artık gerisi parçaları almakta kaldı. HDMI to VGA aparatı alacağım.
HDMI to VGA olarak hangi ürünü alacaksın?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı