Q8200 Sistemi Değiştirmeli Miyim?

qweqweee

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, elimde bulunan eski bir sistem var.

İşlemci: Q8200.
RAM: 2x2 4 GB DDR2.
SSD: 240GB.
Ekran Kartı: GTX 550 Ti.
PSU: FSP 500W ( Yeni aldım daha gelmedi )
Kasa: Casper sağı solu açık eski bir kasa.

Ben oyun olarak sadece CS:GO oynuyorum. 80-90 FPS arası oynatıyor. Bazı arkadaşlar diyecek ki 60Hz monitör için 80-90 fazla bile onu göremezsiniz ama cidden öyle olmuyor. Bu oyunu oynayan bilir. Hem ani çatışmalar da sis bombası, flash gibi şeyler de FPS anlık düşüyor ve MS değeri de FPS göre düşüp artıyor. Ek olarak kendim Web tasarımcısıyım. Photoshop ve Dreamweaver kullanıyorum. Tabii ek programlar da var. Ben bu sistemi değiştirsem iyi olur mu yoksa beni idare eder mi? Bütçem de pek yok zaten 2500-3000 anca çıkar.

Merhaba arkadaşlar, elimde bulunan eski bir sistem var.

İşlemci: Q8200.
RAM: 2x2 4 GB DDR2.
SSD: 240GB.
Ekran Kartı: GTX 550 Ti.
PSU: FSP 500W ( Yeni aldım daha gelmedi )
Kasa: Casper sağı solu açık eski bir kasa.

Ben oyun olarak sadece CS:GO oynuyorum. 80-90 FPS arası oynatıyor. Bazı arkadaşlar diyecek ki 60Hz monitör için 80-90 fazla bile onu göremezsiniz ama cidden öyle olmuyor. Bu oyunu oynayan bilir. Hem ani çatışmalar da sis bombası, flash gibi şeyler de FPS anlık düşüyor ve MS değeri de FPS göre düşüp artıyor. Ek olarak kendim Web tasarımcısıyım. Photoshop ve Dreamweaver kullanıyorum. Tabii ek programlar da var. Ben bu sistemi değiştirsem iyi olur mu yoksa beni idare eder mi? Bütçem de pek yok zaten 2500-3000 anca çıkar.
Ben yerinde olsam 1800TL civarına B450 anakart, R3 3100 işlemci ve 8GB 3200MHz RAM alırdım. Ekran kartı şimdilik seni kurtarır. CS:GO işlemci odaklı bir oyun. Olmazsa ilerde de ekran kartına güncelleme yaparsın 😀

O da mantıklı olabilir. Ben daha çok CS:GO odaklı olarak R3 3100 söyledim ama web tasarım işine R5 2600 daha iyi gider.
Benim şuan ki sistemle devam etmem mantıklı mı mantıksız mı bilmiyorum. Gün geçtikçe fiyat artıyor. Hafiften sistem toplayıp çekilmekte aklımdan çıkmıyor.

Benim şuan ki sistemle devam etmem mantıklı mı mantıksız mı bilmiyorum. Gün geçtikçe fiyat artıyor. Hafiften sistem toplayıp çekilmekte aklımdan çıkmıyor.
Bence güncel platforma geçme vaktin gelmiş. Q8200 artık çok yavaş kalan bir işlemci. 4GB RAM de artık çoğu iş için yetersiz.

Bence güncel platforma geçme vaktin gelmiş. Q8200 artık çok yavaş kalan bir işlemci. 4GB RAM de artık çoğu iş için yetersiz.
Aklımda mini ITX kasa alıp içine 3400G takmakta geliyor. Yüksek sistemli PC’de toplasam CS:GO oynucam. 😁

Açıkçası bu ekran kartını işlemciyi her şeyi değiştirmelisin 3080 bile cıktı bunun yerine gtx 1030 ya da 1050 Power Supply'in zaten varmış bir de Ryzen 5 2600 ya da 3600 gibi Bit işlemcide alırsan bu sana uzunca yeter sıra kartını RX 580 RX570 veya RX 560 ekran karti da alabilirsin yani 500 lira daha ekle daha yenisini al bence

Açıkçası bu ekran kartını işlemciyi her şeyi değiştirmelisin 3080 bile cıktı bunun yerine gtx 1030 ya da 1050 Power Supply'in zaten varmış bir de Ryzen 5 2600 ya da 3600 gibi Bit işlemcide alırsan bu sana uzunca yeter sıra kartını RX 580 RX570 veya RX 560 ekran karti da alabilirsin yani 500 lira daha ekle daha yenisini al bence
Dediklerinizi araştırıp düşüneceğim.

APU sistemde CS:GO pek iyi olmuyor. Bence iyi bir işlemci ile 550Ti kullanın.
Doğrusu testleri izliyorum Gt1030’da da 110FPS civarı alıyorlar. Anlamadım ben olaydan bir şey.
AMD önceki seneler de APU çıkarmıştı ya yine böyle yine kafamı karıştırmıştı aynısını şimdi de yaşıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı