Q8300 icin 1.000 TL ekran kartı tavsiyesi

altaybond40

Decapat
Makaleler
1
Intel Q8300
4 GB RAM
Radeon X1650
Ekran kartı çok kötü, bana 1.000 TL'lik hadi Max 1.100 TL diyelim güzel, üzmeyecek bir ekran kartı önerir misiniz? İşlemci ve RAM yetersiz derseniz onun içinde önerebilirsiniz. Oynamak istediğim oyunlar genellikle LoL, CS:GO, Valorant tarzı Online oyunlar,
GTA 5 gibi CoD gibi hikayeli oyunlar. Çok beklentim yok bu bütçeye ancak güzel bir kart bulabilirsem almak istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
750 Ti oynamak istediğiniz oyunlar için iyi bir kart. Ama RAM yetersiz gelecektir. RAM'i 8GB yaparsanız online oyunlarda rahatlatırsınız cihazı. Q8300 o kadar zayıf bir işlemci değil problem çıkartmaz.

Intel Q8300
4 GB RAM
Radeon X1650
Ekran kartı çok kötü, bana 1.000 TL'lik hadi Max 1.100 TL diyelim güzel, üzmeyecek bir ekran kartı önerir misiniz? İşlemci ve RAM yetersiz derseniz onun içinde önerebilirsiniz. Oynamak istediğim oyunlar genellikle LoL, CS:GO, Valorant tarzı Online oyunlar,
GTA 5 gibi CoD gibi hikayeli oyunlar. Çok beklentim yok bu bütçeye ancak güzel bir kart bulabilirsem almak istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.
GTX750Ti olabilir. Daha yeni olarak RX550 veya GT1030 olabilir fakat bunların performansı biraz daha düşüktür.

Peki Q9550 ve GT 1030 alsam nasıl olur ? İşlemci tarafında performans artar mı? Güç kaynağını yükseltmek de gerekir mi?

Monitör yok televizyonu bagliyacağım. Eski bir monitör bulurum eğer gücü artiriyorsa
Şimdi şöyle, eğer 1080p kullanacaksınız herhangi bir darboğaz olmaz ama 720p ile darboğaz olma ihtimali var. Sonuç olarak genel anlamda ekran kartı tam kapasite kullanılabilir olacak. 900p monitör kullanacaksınız şayet yine de darboğaz olmayacağı kanaatindeyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı