Q8300 sistem donma sorunu

Dogukan√√

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Benim bir sorunum var. Sizden elinizden geldiğince yardım istiyorum. Benim sistemimde kimi zamanlar kitlenme yani donma oluyor. Genelde bilgisayari açtigimda Euro Truck simulator ve Tom clayn's conviction gibi oyunlar oynarım oyun oynarken tak diye donuyor. Bilgisayarımda bu sorun bayağıdır var yani ben bu bilgisayari arkadaşımdan yaz tatili sonunda aldım HDD' si yoktu HDD takip format attırırken bizim mahallenin PC'cisi power'ın fazla ömrü kalmamış çok hafif bir koku var. PSU'nu değiştir paran olunca dedi bende tamam dedim. Bu olay ilk basta sistemin ilk açılıştatakaki Asus yazısında takılmasıyla başladı. PC'ciyi aradim RAM'i sök dedi sıkıntı onda olabilir dedi RAM'i çıkartınca düzeldi sandım ama yine oldu diğerini tak çıkar tak çıkar hepsini tak cikar iflah olmadi(ama RAM'leri söktüğüm zamanlar RAM' lerin kullanımı %100 oluyordu haliyle donuyordu ama şimdi öyle bir sorun yok advenced system care ile düzeldi ya da ben öyle sanıyorum). Ama donma sıklığı azaldı gibi ama sistem kitleniyor. Advenced system care yukledikten sonra casus yazilim buldu ondan sonra bayağı donma yapmadı. Bugun birdaha yapti artık sıkıldım bu durumdan bilgisayardan PC'ci kadar olmasada anlarim bana gore 3 secenekten biri ama bulamadim sizce ne olabilir yardim eder misiniz?
1) RAM
2)PSU (2010 yılında alınmış)
3) İsletim sistemi (win 7 ultimate)
-Sistemim(Q8300 oc yok- hd 6570- 4GB RAM- 500 gb hdd )

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU eskiyse değiştirin. Kilitleme sebebi PSU olabilir. Onun haricinde sisteminizi Windows 10'a geçirin, kasanızı temizleyin ve termal macun yenileyin. Eliniz değmişken BIOS güncelleyin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı