Q8300 sisteme ekran kartı önerisi

500 TL'ye güncel bir GTX varsa onu da alabilirsin. Önemli olan ne kadar performans verdiği. GT 1030, 750 Ti'a yakın bir performans sergiliyor. Güncel olması sebebiyle önerdim onu.
Teşekkür ederim. Güncel derken ne demek istediniz ? Kusura bakmayın bu işlerden pek anlamadığım için böyleyim.

Daha yeni yani 750 Ti, GT 1030'a göre eski bir model. Garantili 750 Ti bulamazsın mesela. Ama 1030 bulabilirsin. Eğer acelen yoksa bekleyebilirsin şu sıralar fiyatlar bir tık düşüyor gibi. Ama garantisi yok elbette hiçbir şeyin.

Daha yeni yani 750 Ti, GT 1030'a göre eski bir model. Garantili 750 Ti bulamazsın mesela. Ama 1030 bulabilirsin. Eğer acelen yoksa bekleyebilirsin şu sıralar fiyatlar bir tık düşüyor gibi. Ama garantisi yok elbette hiçbir şeyin.
Teşekkür ederim. Yaklaşık 20 gün sonra ile şuan arasında bir fark olur mu ? Bide bir sorun daha olucaktı size. İkinci el almak pişmanlık mı olur sizce ? Sıfır bulamam değil mi düzgün bir ekran kartı.
Son bir soru daha soracaktım. Hocam, benim eski ekran kartım Nvidia GT 9800'di. O 256 Bit. Sizin önerdiğiniz ise 64 bit. Yeniden söylüyorum sizin tecrübenize laf söylemiyorum. Bit, ekran kartında önemli bir detay mı ?

Son düzenleme:
Sıfır bulursun da çok daha pahalı olur. 20 güne daha ucuzlayabilir diye düşünüyorum şu sıralar talep çok azaldı.

Sayılara takılma. 9800GT zamanında çok güçlü bir karttı ama artık birçok oyunu açamaz bile. Bit mit önemsiz şeyler artık saf performans sonuçları önemli. Şu videoya bakabilirsin 1030 testleri için:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sıfır bulursun da çok daha pahalı olur. 20 güne daha ucuzlayabilir diye düşünüyorum şu sıralar talep çok azaldı.

Sayılara takılma. 9800GT zamanında çok güçlü bir karttı ama artık birçok oyunu açamaz bile. Bit mit önemsiz şeyler artık saf performans sonuçları önemli. Şu videoya bakabilirsin 1030 testleri için:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Son olarak böyle bir ekran kartının ikici elden (Garantisi süren) fiyatı ne kadardır ? 260 TL'ye 1.5 önce alınmış birinden gördüm. 500 TL'ye 1 yıldır kullanılan da gördüm. Böyle bir ekran kartının ikinci elde ortalama fiyatı ne kadardır ?

500 600 TL civarında bulunuyordu diye biliyorum.
Tamamdır, teşekkür ederim yardımcı olduğun için.
@EgeSR Hocam, ekran kartı sorularına cevap verdiğiniz bir kaç konu gördüm. Ekran kartlarından anlıyor musunuz ? Sistemik yukarıda yazıyor. İkinci el bir ekran kartı almak istiyorum. Bütçem Maximum 550 TL. Bir arkadaş bana GT 1030 önerdi. Ama çoğu yerde GTX 750 TI daha iyi diyorlar. Bu arkadaş ise ikisi de eşit kartlar ama GT 1030 yeni çıktığı için daha iyidir dedi. Siz ne düşünüyorsunuz ? Hangisini almalıyım ?

Son düzenleme:
@EgeSR Hocam, ekran kartı sorularına cevap verdiğiniz bir kaç konu gördüm. Ekran kartlarından anlıyor musunuz ? Sistemik yukarıda yazıyor. İkinci el bir ekran kartı almak istiyorum. Bütçem Maximum 550 TL. Bir arkadaş bana GT 1030 önerdi. Ama çoğu yerde GTX 750 TI daha iyi diyorlar. Bu arkadaş ise ikisi de eşit kartlar ama GT 1030 yeni çıktığı için daha iyidir dedi. Siz ne düşünüyorsunuz ? Hangisini almalıyım ?
750ti Rx550 ve Gt1030 daha güçlü ama biraz pahalı onun yerine rx460 ve Hd7870 düşenebilirsiniz

750 Ti bir tık daha güçlü bir kart 1030'a göre. Ama 750 Ti tarafının NVIDIA tarafından desteği kesilecek. 1030 güncelleme almaya devam edecek. İlerde güncelleme aldığı için 1030 avantajlı olabilir.

Geri
Yukarı