Q8300 ve 9500 GT sistem ne kadar eder?

Nitroshock6

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle selamlar. Bugün bir sistem aldım kendime. İsterseniz konuya geçelim;
  • 240 GB SSD (sıfır)
  • Q8300.
  • G41.
  • 2+2 DDR3 RAM.
  • 9500GT.
  • 320 GB hard disk.
  • Vento kasa ve idarelik PSU.

Fiyat 1000 TL.
Yükseltme olarak 4x2 GB RAM yapıp ekran kartını R7 240 düşünüyorum. Görüşlerinizi alabilirim. Sizce eder mi?

Fiyat çokmuş diyeceğim ama ekonominin hali ortada. Ne oynayacağına bağlı idare eder. Fakat o karta öyle 700 lira falan verilmez ona verene kadar üstüne koyar 1030 alırsın.

Fiyat çokmuş diyeceğim ama ekonominin hali ortada. Ne oynayacağına bağlı idare eder. Fakat o karta öyle 700 lira falan verilmez ona verene kadar üstüne koyar 1030 alırsın.

Bana da ilk başta fazla gelmişti ama SSD zaten 400-500 TL en kötü. İleri için şu anlık RAM daha önemli. Kim bilir belki 1 2 ay sonra satar 2000 TL'ye bilgisayar toplarız :)

Maksadım moralini bozmak değil ama 500TL'ye M.2 500GB alırsın.

O zaman R7 240 alma bu bilgisayara.

Hayır niye moralim bozulsun ki fikirlerinizi alıyorum,

Zaten sistemi yeni aldım ufak bir para verip düzgün kart takarsam anca aldığım paranın üstüne satarım diye düşünüyorum. Bu arada ufak bir pazarlıkla 900 TL'ye aldım köşede bir 100 liram var.

M.2 SSD farklı bir konu ancak benim M.2 SSD takacak bir anakartım olamaz 1000 TL için.

R7 240 alma taraftarı bende değilim ancak sistem elimde kalırsa dediğiniz gibi az üstüne atıp RX 460 1030 gibi kartları takacağımda kesin.

Hayır niye moralim bozulsun ki fikirlerinizi alıyorum,

Zaten sistemi yeni aldım ufak bir para verip düzgün kart takarsam anca aldığım paranın üstüne satarım diye düşünüyorum. Bu arada ufak bir pazarlıkla 900 TL'ye aldım köşede bir 100 liram var.

M.2 SSD farklı bir konu ancak benim M.2 SSD takacak bir anakartım olamaz 1000 TL için.

R7 240 alma taraftarı bende değilim ancak sistem elimde kalırsa dediğiniz gibi az üstüne atıp RX 460 1030 gibi kartları takacağımda kesin.
Ben de moralini bozacak bir durum görmüyorum zaten. Ben de lise 2'ye kadar Q8400 ve ATI HD4650 bir sistem kullanmıştım.

Her gün 1 TL okul harçlığımı cebime attım. Fazla eşyalarımı sattım. Ufak ufak üstüne ekleyerek al-sat yapıp şu anki bilgisayarıma kadar geldim. Tabii ailem de aldığım bilisayarın %25'i kadar destek çıktı.

Elinde kalmaz ama uğraştırır. Bulunduğun ilde ikinci el piyasasını takip et. Kârını gördüğün an sat. Ben kullandığım zamanlarda bile yüksek fiyat yazıp ilanda tutuyordum. Facebook grupları, sarı site, letgo gibi yerlerde fırsat kovala.
Yok onun için demedim. 240GB SSD'ye 400TL demiştin o yüzden dedim.

Geri
Yukarı