Q8400 HD 6570'li 2.el PC alınır mı?

EnderGamingYT

Decapat
Kuzenime 2.el PC bakarken 1200 TL'ye bir bilgisayara denk geldik. Bilgisayarda Minecraft, Valorant, CS:GO, Fortnite'ya da LoL falan oynancakmış. Ancak almakta kararsız. Sizce alınır mı?
Özellikeri (ilanda yazan);

HD6570.
Quad Q8400.
4 GB RAM.

Kuzenime 2.el PC bakarken 1200 TL'ye bir bilgisayara denk geldik. Bilgisayarda Minecraft, Valorant, CS:GO, Fortnite'ya da LoL falan oynancakmış. Ancak almakta kararsız. Sizce alınır mı?

HD6570.
Quad Q8400.
4 GB RAM.

Bahsettiğin oyunların birçoğu işlemci odaklı oyunlar ve işlemci çok eski, RAM yine o oyunlar için fazla yetersiz. Ekran kartı 2 GB ise eh işte diyebilirim sadece. Bütçe çıkmıyorsa yapacak pek bir şey yok ama bence o bütçede bile RAM en azından 8 olması gerekirdi. 2+2 ise zaten o sistem başınıza bela olur. Tek slot 4 GB varsa iyi. Bütçe artarsa en azından R3 2200G sistem bakın derim veya kendiniz R3 2200G sistem toplayın.

HD6570.
Quad Q8400.
4 GB RAM.
Çok bi beklentisi olmasın o ekran kartıyla Xeon işlemciye 4.2 overclock yapmıştım gene 40- 50'yi FPS geçememiştim. Bende birde 8GB RAM vardı. Çok büyük beklentisi olmasın eğer bütçesini arttıramayacaksa.

O bütçe ile o oyunları zaten oynayamaz.

Bahsettiğin oyunların birçoğu işlemci odaklı oyunlar ve işlemci çok eski, RAM yine o oyunlar için fazla yetersiz. Ekran kartı 2 GB ise eh işte diyebilirim sadece. Bütçe çıkmıyorsa yapacak pek bir şey yok ama bence o bütçede bile RAM en azından 8 olması gerekirdi. 2+2 ise zaten o sistem başınıza bela olur. Tek slot 4 GB varsa iyi. Bütçe artarsa en azından R3 2200G sistem bakın derim veya kendiniz R3 2200G sistem toplayın.
O ekran kartı bende vardı 2GB RAM' i var ama hepsini kullanabilecek bir kapasitesi yok o kartın.

2000TL' ye çıkabilirse Ryzen 2300G' li DDR4 bir sistem toplarsa hem daha fazla FPS alır hem de daha ileriye yönelik bir bilgisayar olur.

Oynatabilir ama çok performans beklemesin bileşenler iyi ama RAM'i yükseltmeli anca öyle oyun oynayabilir.

O ekran kartı bende vardı 2 GB RAM'i var ama hepsini kullanabilecek bir kapasitesi yok o kartın.

Zaten eh işte dedim o yüzden, sistem fiyatına göre bence kötü en fazla 850 TL olması gerekiyor bence, bu fiyata yanında 240GB SSD mi verecek anlamadım. Arkadaşın bütçesi artarsa ikinci el piyasasından A320+ R3 2200G(daha ucuz isterse 3000G de olur)+ 8 GB DDR4 2400 MHz RAM bulunabilir. Son aralar RAM fiyatları düşmüştü zaten. Bu sistemden daha mantıklı olur.

Oynatabilir ama çok performans beklemesin bileşenler iyi ama RAM'i yükseltmeli anca öule oyun oynayabilir.

Oynatmaz RAM'den müthiş drop yer gibime geliyor.

Oynatabilir ama çok performans beklemesin bileşenler iyi ama RAM'i yükseltmeli anca öyle oyun oynayabilir.
RAM' i yükseltse bile performans alamaz boşuna para vermiş olur bizim dediğimiz gibi Ryzen APU bir sistem toplarsa hem ileri dönük hemde çok daha performanslı bir sistem almış olur.

O ekran kartı bende vardı 2 GB RAM'i var ama hepsini kullanabilecek bir kapasitesi yok o kartın.

2000TL'ye çıkabilirse Ryzen 2300G'li DDR4 bir sistem toplarsa hem daha fazla FPS alır hem de daha ileriye yönelik bir bilgisayar olur.

Bütçeyi en fazla 1600 TL'ye çıkarabilirmiş. Eğer yetmezse para biriktirip 2000'e çıkaracakmış. Ayrıca az önce APU sistem baktık ama ucuza doğru düzgün sistem veya işlemci yoktu.

Yukarıdaki sistemin parçalarını alın vs. demiyorum sadece fiyat olarak ne bulunabilir diye topladım ve açıkçası uzun süre aramadım 5dk kadar baktım. Toplam 2225TL tutuyor. Toplu ve ikinci eli daha ucuza bulunur belki bakmadım ama 2500 TL'ye kadar R3 2200G toplarsınız diye düşünüyorum.

Bütçeyi en fazla 1600 TL'ye çıkarabilirmiş. Eğer yetmezse para biriktirip 2000'e çıkaracakmış. Ayrıca az önce APU sistem baktık ama ucuza doğru düzgün sistem veya işlemci yoktu.

3000G'ler çok daha ucuz 1900 TL civarına gelir 3000G ile.

Geri
Yukarı