Q8400 Sistem için 8 GB DDR2 RAM Önerisi

Kazuhira Miller

Kilopat
Yer
Mother Base
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, şu anda sistemimde kullandığım RAM'ler Samsung marka M3 model 800 (400MHz) hızında çalışan 4 GB CL6'dır. 2x2 şeklinde 4 GB kullanıyorum. Grafikleri yüksek oyunlar çıkmaya başladıkça bu RAM'ler de artık oyunlara yetmemeye başladı. Çoğu kişi RAM'lerini 8 GB yaparsan genel oyunları kasmadan oynarsın dediler. Ben de RAM'lerimi 8 GB'a yükseltmeye karar verdim. Fakat şöyle bir sorunum var. İnternette bir türlü 8 GB DDR2 RAM'lerden bulamadım. Bütün sitelere baktım, hatta yabancı sitelere bile baktım ama DDR2 8 GB Intel sistem için bir RAM bulamadım. İnternette bulunanların hepsi AMD sistemler için. Bende sizlere bir sorayım dedim. Sizler de benim için araştırırsanız sevinirim. 8 GB tek modül ya da 4x2 8 GB olması farketmez. Eğer 8 GB bulamazsanız 6 GB RAM'lere de bakabilirsiniz. Şimdiden teşekkür ediyorum.

İşlemci = Quad Q8400
İşlemci veri yolu hızı = 1333 MHz
Anakart = DDR2

NOT= Anakartımda RAM'ler için 2 tane slot bulunmaktadır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, şu anda sistemimde kullandığım RAM'ler Samsung marka M3 model 800 (400MHz) hızında çalışan 4 GB CL6'dır. 2x2 şeklinde 4 GB kullanıyorum. Grafikleri yüksek oyunlar çıkmaya başladıkça bu RAM'ler de artık oyunlara yetmemeye başladı. Çoğu kişi RAM'lerini 8 GB yaparsan genel oyunları kasmadan oynarsın dediler. Ben de RAM'lerimi 8 GB'a yükseltmeye karar verdim. Fakat şöyle bir sorunum var. İnternette bir türlü 8 GB DDR2 RAM'lerden bulamadım. Bütün sitelere baktım, hatta yabancı sitelere bile baktım ama DDR2 8 GB Intel sistem için bir RAM bulamadım. İnternette bulunanların hepsi AMD sistemler için. Bende sizlere bir sorayım dedim. Sizler de benim için araştırırsanız sevinirim. 8 GB tek modül ya da 4x2 8 GB olması farketmez. Eğer 8 GB bulamazsanız 6 GB RAM'lere de bakabilirsiniz. Şimdiden teşekkür ediyorum.

İşlemci = Quad Q8400
İşlemci veri yolu hızı = 1333 MHz
Anakart = DDR2

NOT= Anakartımda RAM'ler için 2 tane slot bulunmaktadır.
ddr2 intel işlemciler 4gb destekliyor zaten 8gb destekleyen intel anakart yok, amd nin işlemcileri ve anakartları ddr2 sistemlerde 8gb destekliyor

Combo anakartlar var bunlar için ddr3 destekliyor. Alternatif olabilir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı