Q8400 sistemde GTA V'te FPS düşüyor

Daha fazla  
Arkadaşlar, Q8400 işlemci, 4 GB RAM, 9800 GT 1GB ekran kartı, 250 GB hard disk var. Normalde GTA 5'te son hızda hafif bir drop yemesi gerekirken hikayeye girdiğimde direkt drop yiyorum yürüyemiyorum bile. Bu sizce hangi parçadan kaynaklanıyor? Yorumlarınızı bekliyorum.

Arkadaşlar, Q8400 işlemci, 4 GB RAM, 9800 GT 1GB ekran kartı, 250 GB hard disk var. Normalde GTA 5'te son hızda hafif bir drop yemesi gerekirken hikayeye girdiğimde direkt drop yiyorum yürüyemiyorum bile. Bu sizce hangi parçadan kaynaklanıyor? Yorumlarınızı bekliyorum.

Hocam bu sistemin tüm parçaları sorun yapabilecek düzeyde.

12 GB RAM ile aynı sorun var bende.
Azalır dedim, kaybolur demedim. Eski ve drop yemeyen bir sistem istiyorsanız, RAM'lerin en az çift kanal olması, yüksek frekans ve düşük CL değerine sahip olması, SATAIII SSD kullanılması veya varsa M.2 kullanılması, anakart ve PSU beslemelerinin stabil olması, işlemcinin O.C potansiyelinin yüksek olması ve stok hızlarda bile işletim sistemini besleyebilmesi gerek. Örnek olarak X3470 veya X3480 gibi işlemciler. "Eee, bunlara yatırım yapacağıma DDR4'e geçerim" derseniz de dediğim şeylerin aynısı DDR4 sistemler için de geçerli.

Geri
Yukarı