Q8400 Sisteme Parça Önerisi

ahmetarslan_

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle iyi forumlar. Foruma şimdi üye oldum, hatalarımı mazur görün.

Bütcem : En fazla 1000 lira.

Sistemim:
-Intel Core(TM)2 Quad CPU Q8400 2.66 GHz
-2 GB 32 Bit RAM
-ATI Radeon HD 4600 series Ekran Kartı
-ASRock G41C-GS Anakart

Şimdi istedigim şey GTA 5, Battlefield gibi oyunları kasmadan oynamak. (En az 25-30 fps almak.)
Ram, Ekran kartı ve işlemcimi değiştirmek istiyorum. Neler alabilirim ?
Sadece ram, ekran kartını ve işlemciyi değiştirirsem istedigim oyunları kasmadan oynayabilir miyim ?
Anakartım iyi mi, kötü mü ?
Anakart kötüyse tavsiye ?

Bilen arkadaşlarım cevaplarsa çok sevinirim.
Saygılarımla...

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle hosgeldin. Yapman gereken işlemci değil ekran kartı ve RAM eklemesi yapmak. R7 250x ve RAM i 4 GB yaparsan tabiki PSU da lazım sisteminin canlanacagini düşünüyorum.

Arkadaşlar değerli yorumlarınız için teşekkür ediyorum. Sorduğum çoğu kişi işlemci iyi, değiştirme diyor fakat benim istediğim gibi GTA5, Battlefield gibi oyunları kasmadan oynayabilir miyim bu işlemciyle ? 2.66 GHz az değil mi ?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Al sana 25-30 fps. Adam 1366x768 çözünürlükte her şeyi high-very high hatta ultra ya çekmiş. Bununlada yetinmeyip MSAA yı x2 yapmış. Tabi 750Tİ ile böyle çılgınlıklara gerek yok. Ayarları biraz düşürüp 60 fps almak daha ideal.
Ama ben senin yerinde olsam yani 1000 TL bütçem olsa GTX 960 ve 8 GB RAM takar arkama bakmazdım.

Gigabyte GV-N960OC-4GD Nvidia
Corsair CMZ8GX3M2A1600C9 PC Ram

Bu 2'li tam 1000 TL yapıyor.
Bu arada-(Q8400 ve GTX 960 SSC)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
(Sanırım açıklama kısmında 42 fps aldığını söylüyor.)
Not: Güç kaynağınızın yeterli güç verdiğinden emin olunuz.(Toplam en az 400 Watt GTX 960 için)

Arkadaşlar değerli yorumlarınız için teşekkür ediyorum. Sorduğum çoğu kişi işlemci iyi, değiştirme diyor fakat benim istediğim gibi GTA5, Battlefield gibi oyunları kasmadan oynayabilir miyim bu işlemciyle ? 2.66 GHz az değil mi ?
Ghz ye göre değerlendirirsen ohooooo :) İşlemcin eski olmasına rağmen hala idare edebilecek bir işlemci. 4 çekirdeğe sahip olması da avantaj. Dedigim gibi R7 250x alabilirsin. Birde RAM i 8 GB yapabilirsen çok iyi olur. En azından bir süreliğine dahi idare edebilirsin.

Al sana 25-30 fps. Adam 1366x768 çözünürlükte her şeyi high-very high hatta ultra ya çekmiş. Bununlada yetinmeyip MSAA yı x2 yapmış. Tabi 750Tİ ile böyle çılgınlıklara gerek yok. Ayarları biraz düşürüp 60 fps almak daha ideal.
Ama ben senin yerinde olsam yani 1000 TL bütçem olsa GTX 960 ve 8 GB RAM takar arkama bakmazdım.

Gigabyte GV-N960OC-4GD Nvidia
Corsair CMZ8GX3M2A1600C9 PC Ram

Bu 2'li tam 1000 TL yapıyor.
Bu arada-(Q8400 ve GTX 960 SSC)
(Sanırım açıklama kısmında 42 fps aldığını söylüyor.)
Not: Güç kaynağınızın yeterli güç verdiğinden emin olunuz.(Toplam en az 400 Watt GTX 960 için)
Arkadaşım iyi güzel diyosunda GTX 960 ile işlemciyi fazla kullanan oyunlarda problem çıkabilir. Arkadaş Battlefield demiş. Bence en üst sınır olarak R7 260x almalı. GTX 960 a o kadar para verip yeteri kadar işlemci yüzünden performans kaybetmege değmez.

Arkadaşım iyi güzel diyosunda GTX 960 ile işlemciyi fazla kullanan oyunlarda problem çıkabilir. Arkadaş Battlefield demiş. Bence en üst sınır olarak R7 260x almalı.
Haklısın ama işlemciyi fazla kullanan oyunlarda alması gerekenden biraz az fps alır.Yinede 750 Tİ ile alacağı fps den fazla olur ve görünütü kalitesi daha güzel olur. Ama donma tarzında sorunlar olmayacaktır. Diğer yandan işlemciyi sadece koklayan oyunlarda dilediğince kaplamaları açabilir.Neresinden bakarsanız 960 daha mantıklı geldiği için böyle bi öneri yaptım. En sonunda kararı verecek olan arkadaş düşünsün.
Öte yandan 750Ti Q8400 ü zaten tam besleyemeyen bi kart.
Bkz:
Bu arada siz 250x önermişsiniz. 750Tİ öneren arkadaşla karıştırdım pardon.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı