Q8400 Sogutucu Önerisi

Daha fazla  
Merhaba arkadaslar, Q8400 islemciyi kullaniyorum. OC yaparak 3.6 GHz'ye cikarabildim stok fan kullandigim icin daha fazla zorlamak istemedim.

Cooler master hyper T4 sogutucusunu almak istiyorum fakat benim kasa biraz eski oldugu icin power supply ust kisimda size resmini atacagim sogutucu kasaya sigar mi, montajinda bir sorun cikar mi diye kontrol ederseniz cok sevirim.

Bu arada stok fanla islemci bosta 29-32 yukte ise 65-70 derece arasi degisiyor. Bu sogutucunun sizce isi degerlerine etkisi nasil olur ? Cevaplariniz icin tesekkurler.

Kasanin resmi:

g2PJ70.jpg

CPU-Z durumu:

Pn7Zyd.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam selamlar, aynı işlemciye ve stok fana sahibim. Overclock işlemini nasıl yapıyorsunuz yardımcı olabilir misiniz?

Tabiki yardımcı olurum. Şuan şehir dışındayım döndüğümde detaylı olarak buraya yazarım.

Kusura bakmayın pek vaktim olmuyor detaya inmeden anlatmak istiyorum.
1- Anakartınızın overclock desteğinin iyi olması gerekli.
2- İyi soğutma sitemi gerekli.
3- Daha önce açılmış konuları göz gezdirmenizi öneririm orada voltaj artım vsvs. özellikleri detaylı şekilde anlatıyorlar.

Bu işlemci için stabil FSB değerlerini yazayım.

DDR3 1333MHZ ram kullanıyorum sistemimde.

FSB 400*8= 3.2ghz hızına ramler tam performans 1333mhz olarak çalışabiliyor. Voltaj Değeri otomatik. Stokfan ile bu seviye overclockta idare ediyor.

FSB 443*8= 3.54ghz hızına ulaşıyor. ramler 1332 olarak ayarlıyorum voltaj degeri otomatik.
(1.376 v)

Daha yukarısı için voltajı normalden daha fazla verip ram hızlarını düşürmek gerekiyor fsb arttıkça ramlerde kendini overclock ediyor. Ayriyetten iyi bi soğutucu gerekli işlemci yüke girerse aşırı ısınmadan kapanabilir. Ben stokfan ile maximum 3.78ghz ye ulaşabildim amacım 4ghz ye çıkarmak yeni soğutucu fan aldım geldiğinde denemeler yapacağım eğer çıkarabilirsem yorum yazarım.

Kefiyli forumlar dilerim...

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı