Çözüldü Q9400 çekirdek sayısı 4 ama 2 gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Transform

Decapat
Daha fazla  
Ben bugün 4 Core 4 thread olan Q9400 işlemci aldım, geldi, taktım, çalıştı falan Görev Yöneticisi'nden baktığımda 2 Core 2 thread gözüküyor, SS'ler mevcut olacaktır. Bunun sorunu ne acaba yardımcı olabilir misiniz?

grv.PNG

cpuz.PNG

aygt.PNG

Çözüm
Arama kısmına MSConfig yazın, önyükleme kısmından gelişmiş seçeneklere gelin. Sol üstte "İşlemci sayısı:" yazan kısımda tik varsa kapatın ve sistemi yeniden başlatın.

1631031738726.png
Arama kısmına MSConfig yazın, önyükleme kısmından gelişmiş seçeneklere gelin. Sol üstte "İşlemci sayısı:" yazan kısımda tik varsa kapatın ve sistemi yeniden başlatın.

1631031738726.png

Çözüm
Oradaki tik açık mıydı yoksa açıp mı 2 yazdığını gördünüz? Açıksa dediğim gibi kaldırıp yeniden başlatın. Sonra tekrar tiki açıp bakarsanız 4 yazacağını görürsünüz. Geri açmayın tabii, o kısım genel kullanıcı kitlesini pek ilgilendirmiyor.

Anakarttan 2 çekirdek kapatılmış olabilir.

@Transform eski anakartlarda mevcut mu bu özellik bilmiyorum BIOS'u kurcalarken gördüğüm bir şeydi belki olabilir. Bir BIOS'a gir bak derim.

Çok sağ olun. Tiki kaldırdım 4 Core 4 thread olarak düzeldi. Konu kapanabilir. Hepinize çok teşekkür ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı